Strona 1 z 1

białe plamki

: 09 cze 2019, 10:58
autor: brodka
Mój maluszek ma takie białe plamki w buzi, dzisiaj to zauważyłam. Moja mama twierdzi, że wygląda to jej na pleśniawki. Czy faktycznie, co mam teraz zrobić?

Re: białe plamki

: 11 cze 2019, 7:08
autor: bartoszN
Na pewno, u dzieciaków to normalne. Pakują wszystko do buzi i nie trudno o zapalenie grzybicze. Bo pleśniawki mają takie podłoże. Na https://tantumverde.pl/blog/plesniawki- ... amy-ustnej zobacz sobie więcej na ten temat. Ogólnie trzeba leczyć, dziecko to może boleć. Lekarz zaleci odpowiednie leki.

Re: białe plamki

: 08 lip 2019, 19:52
autor: yaragreyjoy
Ja również zalecam wizytę u specjalisty. Ostatnio szukałam lekarza: endokrynolog Kraków i przyznam wam szczerze, że na stronie lekarzebezkolejki bezproblemowo się umówiłam. Poza tym można tam poczytać sporo ciekawych artykułów w tematach zdrowia.

Re: białe plamki

: 27 sie 2019, 21:14
autor: Kinga34
Hmm być może takie plamki to mogą być afty. Dobrze by było upewnić się, co to jest, zanim podejmie się leczenie. Jak już będzie wiadomo, to z pewnością w takim przypadku pomoże octenisept na afty. Jest to lek w sprayu, który pomaga uporać się z takimi jak i innymi problemami jamy ustnej oraz ciała, jak skaleczenia i rany.

Re: białe plamki

: 30 gru 2019, 17:05
autor: plus10
Jest wiele problemów skórnych takich jak białe plamki i rany. Najgorsze gdy nie chcą się goić. Myślę, że w takiej sytuacji warto byłoby wrócić się o pomoc do dermatologa lub skorzystać z leku o nazwie octenisept stosowanie jest proste. To oryginalny lek na rany, błony śluzowe i skórę, na bazie oktenidyny, stosowanej do szeroko pojętej higieny człowieka i leczenia ran. Myślę, że warto dowiedzieć się więcej.

Re: białe plamki

: 05 maja 2020, 22:35
autor: Betman
Sporo można się dowiedzieć na portalu Zagojeni http://zagojeni.pl/
Warto odwiedzić i poczytać jak zadbać o swoje zdrowie!

Re: białe plamki

: 01 cze 2020, 22:16
autor: Zbyszek92
Z takimi objawami na pewno powinieneś udać się do specjalisty, który doradzi Ci co robić. Jeśli chodzi o Trójmiasto, to najlepszego endokrynologa możesz znaleźć w Sopocie https://derm-al.pl/pl/medycyna-specjali ... krynologia. Korzystałem z ich usług przy podobnym problemie i udało im się uporać z tym w trymiga.

Re: białe plamki

: 14 cze 2020, 22:59
autor: kasia
jezeli nic nie pomaga, to najlepiej na laser się umówić własnie do kliniki dermed do krakowa, bo to mogą być tez przebarwienia i tyle.

Re: białe plamki

: 26 sie 2020, 14:22
autor: bartoszN
Też bym spróbowała Octenisept. Sprawdza się na grzyby, bakterie, wirusy nie tylko na skórze ale też w obrębie jamy ustnej. Na zadrapania, zranienia - stosujemy u całej rodzinki i to nawet u niemowlęcia. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nawet w ciąży można stosować czy przy karmieniu piersią.

Re: białe plamki

: 30 cze 2023, 14:59
autor: Arletta99
Białe plamki to na pewno są afty. Ja od siebie zdecydowanie polecam żel aftident, super rozwiązanie na takie dolegliwości i szybko działa. Tutaj chyba w najlepszej cenie https://www.aftident.pl

Re: białe plamki

: 30 sie 2023, 14:29
autor: Zuzina
Dzięki za polecenie Aftident, ten żel to jest świetna sprawa. Działa szybko i w moim przypadku bardzo szybko pomógł. Mam nadzieje, że problem już nie wróci :)