Jak dbać o ogród?

Szukasz porady? Masz wątpliwości i chcesz usłyszeć czyjąś opinią? Zajrzyj tutaj,
Awatar użytkownika
Baltazarka

Jak dbać o ogród?

Post autor: Baltazarka »

Macie jakieś sprawdzone sposoby, metody, jak dbać o ogród? Dodam, że głównie chodzi mi o pielęgnację trawnika, jego strzyżenie, ale też dbanie o to, żeby nie wyrastało za dużo chwastów. Sporo na ten temat się już naczytałam, słyszałam, że niektórzy polecają wertykulator i zastanawiam się nad zakupem. Na liście do kupienia mam też robot koszący ktoś z Was używa takiego?
Tola

Re: Jak dbać o ogród?

Post autor: Tola »

Nie trzeba koniecznie mieć dużo talentu by zrobić ładny ogród. Po prostu trzeba trochę czasu i chęci. Oczywiście trzeba też zadbać o odpowiedni sprzęt, narzędzia, które wszelkie ogrodowe prace ułatwią. Ja wszelkie rzeczy potrzebne w ogrodzie kupuje zazwyczaj w sklepie online Futuregardens - https://www.futuregardens.pl. Tam mają ogromny wybór roślin ogrodowych, drzew, krzewów, iglaków, roślin do oczka wodnego, na skalniak. Mają narzędzia typu kosiarki, podkaszarki, kosy spalinowe itp. Wszystko co potrzebne by ogród wyglądała pięknie.
Awatar użytkownika
Ozzi

Re: Jak dbać o ogród?

Post autor: Ozzi »

Akurat ja bardzo lubię w letnie wieczory odpoczywać w ogrodzie, mnie to jednak najbardziej relaksuje po ciężkim dniu pracy i jednak też bardzo zależało na tym by mój ogród był bardzo zadbany i ładnie się prezentował, dlatego też postanowiłam w najbliższym czasie dokupić kilka drzewek jak i krzewów i w sumie dosyć długo zeszło mi zanim znalazłam odpowiednią ofertę, ponieważ zależało mi na tym by jednak te drzewka były dobrej jakości i przede wszystkim zdrowe. Ogólnie do tej pory dosyć dużo osób polecało mi ofertę jaką posiadają Skibiccy . Z tego co słyszałam wcześniej od mojej znajomej to jest to bardzo dobra szkółka drzew i krzewów ozdobnych Białystok i faktycznie z tego co widziałam to wybór jest tutaj bardzo duży. Właśnie tutaj wybraliśmy ostatnio kilka krzewów ozdobnych, a także drzewka liściaste i faktycznie jednak zakupy tutaj okazały się dla nas strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo spodobało mi się też to, że zawsze można liczyć na pomoc obsługi jeśli chodzi o doradztwo, więc szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona z dokonanego wyboru. Również koszty zakupu nie były też wcale jakieś wygórowane co jest również dosyć dużym plusem. Teraz mój ogród faktycznie prezentuje się o niebo lepiej, dlatego też myślę by w przyszłym roku zamówić tutaj kilka krzewów jak i różnorodnych drzewek, czy na przykład borówki bo mamy z mężem w planach zakup jakiejś niewielkiej działki i chcielibyśmy ją odpowiednio zagospodarować i posadzić porządne drzewka, więc myślę, że jednak cały plan pójdzie po naszej myśli.
ODPOWIEDZ