Dom seniora

Szukasz porady? Masz wątpliwości i chcesz usłyszeć czyjąś opinią? Zajrzyj tutaj,
Awatar użytkownika
Juszczak
Posty: 205
Rejestracja: 14 mar 2019, 11:40

Dom seniora

Post autor: Juszczak »

Co myslicie o domach seniora? U mnie teść jest w domu opieki w Piotrkowie Kujawskim niedaleko Inowroclawia. To schorowany człowiek, więc wybraliśmy dla niego dom seniora pod Topolami https://podtopolami.eu/ Wiadomo, że nie było łatwo ale to jedyna słuszna decyzja, bo sami byśmy nie podołali, nie mial by przy nas dobrej opieki ze względu na pracę i cały czas wyjazdy. Tam ma się dobrze, placówka jest w porządku, do niczego nie można się przyczepić.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2019, 14:48

Re: Dom seniora

Post autor: AbiUbu »

Ja myślę, że potrzebujemy głębokiej przemiany społecznej, ponieważ mamy zbyt wysoką średnią wieku. Pytanie oczywiście o to, jak to zrobić. Odpowiedzią mogą być imigranci. To będzie wyzwanie cywilizacyjno kulturowe. ale migracje w Europie raport dostarcza dowodów, że zdecydowanie warto!
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 57
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:04

Re: Dom seniora

Post autor: Marta »

To ciekawe co piszesz, ale nie zmienia to faktu, że osoby starsze wymagają opieki. Czasami całodobowej. A nie każdy może taką opiekę zapewnić samodzielnie. Wówczas dom seniora to bardzo dobre rozwiązanie. Popatrz na przykład na ten Dom Seniora Anna http://domseniora24.pl/ . Gwarantują lokatorom opiekę lekarską i pielęgniarską, Na miejscy seniorzy mogą korzystać z rehabilitacji i różnych zajęć. Do ich dyspozycji są wygodne pokoje i kaplica. Krótko mówiąc mają tam wszystko co potrzebne.
Garożek

Re: Dom seniora

Post autor: Garożek »

Dla mojego ojca chce załatwić miejsce w http://miasteczko-seniora.pl/ Jest to idealne miejsce dla starszych ludzi, gdyż zyją jak chcą w spokojnej strefie.
PatrykŁ

Re: Dom seniora

Post autor: PatrykŁ »

Dobrze, że są miejsca, gdzie naprawdę dbają o seniorów. Do takich miejsc zalicza się "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim. Seniorzy mają tam dobre warunki lokalowe (pokoje 1-osobowe lub kilku) i też wykwalifikowany personel się nimi zajmuje. Na oddziale jest zawsze lekarz bo to ZOL, a to też moim zdaniem ważne.
Awatar użytkownika
Ozzi
Posty: 103
Rejestracja: 14 lut 2020, 12:17

Re: Dom seniora

Post autor: Ozzi »

My aszego tatę zapisalismy własnie do http://podtopolami.eu początkowo bałam się jak mu tam ogólnie będzie ale teraz widzę że jest naprawdę zadowolony. Ma miły personel który się nim opiekuje i poznał wiele nowych osób. Dodatkowo bierze udział w różnych ciekawych zajęciach. Najbardziej cieszy się z tego że znalazł kompanów do gry w szachy
Awatar użytkownika
felicita6
Posty: 471
Rejestracja: 29 mar 2019, 15:46

Re: Dom seniora

Post autor: felicita6 »

W domach seniora przede wszystkim stawia się na jak najlepsze dopasowanie do potrzeb osób starszych. Warto na pewno wiedzieć czego im aktualnie potrzeba i jakie mają oczekiwania. W kwestiach zdrowotnych będzie to na pewno aparat słuchowy czy okulary korekcyjne, które pozwolą na jeszcze lepsze funkcjonowanie w codzienności.
meloń

Re: Dom seniora

Post autor: meloń »

Mieliśmy z żoną problem, mianowicie mieszkaliśmy w małym mieszkanku. Po jakimś czasie jej rodzice potrzebowali więcej pomocy, więc pomieszkiwali z nami. W końcu kupiliśmy taki projekt domu https://www.mgprojekt.com.pl/hanka i każdy ma swoje miejsce :D teściowie mieszkają z nami, a my wychowujemy naszą małą córeczkę :D jak Wam się podoba taki projekt domu?
ODPOWIEDZ