Brak płynności w firmie

Szukasz porady? Masz wątpliwości i chcesz usłyszeć czyjąś opinią? Zajrzyj tutaj,
Mańka

Brak płynności w firmie

Post autor: Mańka »

Obecnie mamy trudne czasy, jak sami wiecie. Płatności za faktury się przeciągają, sami zaczynamy zalegać z naszymi zobowiązaniami. Jeszcze dajemy radę, ale zaczyna to iść w złą stronę. Koszty nie maleją tylko rosną. Zadłużenie rośnie. Nie chcemy upaść, zamknąć firmy. Szkoda tego wszystkiego. Może jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
Mikołaj

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Mikołaj »

Podpowiem Ci magiczne słowo :) Restrukturyzacja. To działanie, które pozwala, zgodnie z prawem, wyprowadzić firme na prosto. Oczywiście sami tego nie zrobicie. Do tego potrzeba dobrego planu i działania. Najlepiej jakby to jakaś kancelaria zajęła się tym tematem. Taka, która zna się i specjalizuje w tematach finansowych.
Karoliniaś

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Karoliniaś »

Pytanie dlaczego masz w ogóle w firmie takie problemy? Wspominasz o wysokich kosztach, które dalej rosną - może temu trzeba się przyjrzeć. Inne będzie postępowanie w przypadku, jeżeli to kwestia wysokich kosztów, inne jeżeli masz wysokie przychody, ale ludzie po prostu ci nie płacą.

Co do wyjścia, to jest taka usługa jak zewnętrzny dyrektor finansowy, może to by ci jakoś pomogło?

pozdrawiam
JoasiaMoń

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: JoasiaMoń »

Restrukturyzacja to dobre rozwiązanie. Tylko to nie jest rozwiązanie które można samemu załatwić. Od tego są procedury i chyba nawet odpowiednia ustawa jest na to napisana. Jak już to należy podejść z odpowiednią kancelarią. Z tego co widziałam to kancelaria Fenix takim tematem tez się znajduje. Maja kilka biur w kraju, więc łatwiej do nich lokalnie trafić. A zawsze trzeba sprawdzać czy dana kancelaria w danym zagadnieniu się specjalizuje.
Mańka

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Mańka »

JoasiaMoń pisze: ↑24 mar 2021, 20:54 Restrukturyzacja to dobre rozwiązanie. Tylko to nie jest rozwiązanie które można samemu załatwić. Od tego są procedury i chyba nawet odpowiednia ustawa jest na to napisana. Jak już to należy podejść z odpowiednią kancelarią. Z tego co widziałam to kancelaria Fenix takim tematem tez się znajduje. Maja kilka biur w kraju, więc łatwiej do nich lokalnie trafić. A zawsze trzeba sprawdzać czy dana kancelaria w danym zagadnieniu się specjalizuje.
Dziękuję za nakierowanie. Faktycznie wygląda to bardzo rozsądnie. I chyba lepiej skorzystać z pomocy kogoś z zewnątrz niż samemu kombinować nie znając procedur ani samych pomysłów. Restrukturyzacja wydaje sie najoptymalniejszą drogą do uratowania firmy i miejsc pracy.
ąąą

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: ąąą »

Restrukturyzacja i zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa będzie tu wskazane. Jeżeli nie wiecie jak się tym zająć, to zgłoście się do Kancelarii Ekonomiczno-Prawnej DORADCA https://www.doradca.mail.pl/oferta/zwie ... siebiorstw z Warszawy. Oni są specjalistami w tej dziedzinie i nam bardzo pomogli. To zwiększenie afektywności zwiększyło nasza konkurencyjność i przy tym przychody, miedzy innymi po przez optymalizację procesów zachodzących w naszej firmie.
Miłoszewski

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Miłoszewski »

Mańka pisze: ↑29 mar 2021, 18:47
JoasiaMoń pisze: ↑24 mar 2021, 20:54 Restrukturyzacja to dobre rozwiązanie. Tylko to nie jest rozwiązanie które można samemu załatwić. Od tego są procedury i chyba nawet odpowiednia ustawa jest na to napisana. Jak już to należy podejść z odpowiednią kancelarią. Z tego co widziałam to kancelaria Fenix takim tematem tez się znajduje. Maja kilka biur w kraju, więc łatwiej do nich lokalnie trafić. A zawsze trzeba sprawdzać czy dana kancelaria w danym zagadnieniu się specjalizuje.
Dziękuję za nakierowanie. Faktycznie wygląda to bardzo rozsądnie. I chyba lepiej skorzystać z pomocy kogoś z zewnątrz niż samemu kombinować nie znając procedur ani samych pomysłów. Restrukturyzacja wydaje sie najoptymalniejszą drogą do uratowania firmy i miejsc pracy.
Zawsze najrozsądniejszym rozwiązaniem jest ratowanie tego, co się ma. Restrukturyzacja po to powstała by pomóc. Firmy dobrze poprowadzone przez ten proces wychodzą na prostą i zyskują drugi oddech. Kancelaria Fenix to dobre rozwiązanie. Mają sukcesy na swoim koncie. Znani na mieście :)
DorotkaŚ

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: DorotkaŚ »

Miłoszewski pisze: ↑23 kwie 2021, 14:50 Zawsze najrozsądniejszym rozwiązaniem jest ratowanie tego, co się ma. Restrukturyzacja po to powstała by pomóc. Firmy dobrze poprowadzone przez ten proces wychodzą na prostą i zyskują drugi oddech. Kancelaria Fenix to dobre rozwiązanie. Mają sukcesy na swoim koncie. Znani na mieście :)
Bardzo znani profesjonaliści. Sama korzystałam z ich usługi i polecam.
Pałla

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Pałla »

DorotkaŚ pisze: ↑28 kwie 2021, 19:35
Miłoszewski pisze: ↑23 kwie 2021, 14:50 Zawsze najrozsądniejszym rozwiązaniem jest ratowanie tego, co się ma. Restrukturyzacja po to powstała by pomóc. Firmy dobrze poprowadzone przez ten proces wychodzą na prostą i zyskują drugi oddech. Kancelaria Fenix to dobre rozwiązanie. Mają sukcesy na swoim koncie. Znani na mieście :)
Bardzo znani profesjonaliści. Sama korzystałam z ich usługi i polecam.
Dobrze, że tu zajrzałam bo sama poszukuje wsparcia i Fenix oferuje pomoc również w temacie odszkodowań, a taka jest mi pomoc potrzebna
Kajuśka

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Kajuśka »

Pałla pisze: ↑25 maja 2021, 19:58 Dobrze, że tu zajrzałam bo sama poszukuje wsparcia i Fenix oferuje pomoc również w temacie odszkodowań, a taka jest mi pomoc potrzebna
Znakomicie pomogą i w tym temacie. Mój ubezpieczyciel po odwołaniu przy ich wsparciu wypłacił mi wyrównanie co mnie bardzo ucieszyło. Jesteśmy mali działając sami dla takich wielkich firm, że nie liczą się z naszym nieszczęściem.
Bączyk

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Bączyk »

Odszkodowania to też niełatwy temat. Fajnie że ogarniają to też. Większość ubezpieczycieli nie "lubi" wypłacać całości od razu. Chyba liczą na to, że nikt nie upomni się :) A co do płynności firmy, jak w temacie dyskusji, to teraz można sporo zdziałać, bo to reguluje ustawa. Ale też własnie z prawnikiem. Jak wszystko u nas. Mamy po prostu za bardzo zawiłe prawo i nie da sie tego zrobić samodzielnie. fenix na pewno taki temat ogarnie.
oliś09444

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: oliś09444 »

To może warto zastanowić się nad taką opcją, jak restrukturyzacja w firmie? Najczęściej to ona jest w stanie najwięcej zmienić i to dzięki niej wszystko będzie tak, jak być powinno. Są różni doradcy, którzy naprawdę sporo doradzają w takich kwestiach i stosują odpowiednie rozwiązania. Czytajcie o takich zmianach na stronie positivedesign.eu
Rafał11

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Rafał11 »

Jeśli masz problemy w firmie z płynnością to może być potrzebna restrukturyzacja lub nawet upadłość ale trzeba zrobić to pod nadzorem specjalistów. Dobrym wyborem będzie postawienie na wsparcie tej kancelarii https://sawickiwspolnicy.pl/ która specjalizuje się w tej dziedzinie. Nie tylko poprowadzą wszelkie sprawy ale także mogą zająć się windykacją długów. Dzięki nim staniesz na nogi więc wykorzystaj tą opcję.
kórtka

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: kórtka »

Nie myśleliście nad wprowadzeniem restrukturyzacji? Postanowiliśmy wdrożyć te rozwiązanie. Niezmiernie pomocni na tym polu okazali się http://www.kantower.pl/restrukturyzacje wraz ze swoją ofertą. Moim wymaganiom sprostało to całkowicie. Wszystko odbyło się z oparciem o aktualne przepisy prawa. Warto było zaryzykować.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2019, 14:19

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Tomek »

Restrukturyzacja w firmie może być skutecznym narzędziem w osiąganiu pozytywnych rezultatów i podniesieniu firmy na nogi. Jednak rezultaty restrukturyzacji zależą od wielu czynników, takich jak aktualna sytuacja firmy, jej specyfika, skala problemów oraz sposób i skuteczność wprowadzanych zmian. Poniżej przedstawiam kilka potencjalnych korzyści i czynników, które warto wziąć pod uwagę przy rozważaniu restrukturyzacji.
Daję namiar na doradcę restrukturyzacyjnego https://kancelariagrp.pl/doradca-restru ... -warszawa/ Warto byłoby skontaktować się z firmą oraz obgadać możliwości.
iguana

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: iguana »

Zdarza się, oczywiście, że tak, pozostaje kwestia tak naprawdę rozwiązania spraw działań, które są dla nas niepożądane, czyli mogącej iść za tym upadłości. Na szczęście są pożyczki dla firm, do tego istnieje restrukturyzacja , można wszystko jakoś uporządkować. Moim zdaniem świetna sprawa.
tokarka

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: tokarka »

Mówiąc o prowadzeniu firmy, należy pamiętać o stabilności finansowej. Każda firma potrzebuje płynności finansowej, aby opłacać rachunki i inwestować w rozwój. W przypadku problemów związanych z opóźnieniami w płatnościach faktur, najlepszym rozwiązaniem może okazać się faktoring. Aforti Factor oferuje szereg usług, które mogą pomóc przedsiębiorcom z sektora MŚP w zapewnieniu stabilności finansowej.
Magda

Re: Brak płynności w firmie

Post autor: Magda »

Warto rozważyć różne opcje, zanim podejmiesz decyzję. Jednym z możliwych rozwiązań może być skonsultowanie się z doradcą finansowym, który pomoże ocenić sytuację i przedstawić dostępne opcje restrukturyzacji finansowej. Pamiętaj jednak, że zaciąganie dodatkowej pożyczki wymaga ostrożności i dokładnej analizy warunków.
ODPOWIEDZ