Alkoholik w rodzinie

Szukasz porady? Masz wątpliwości i chcesz usłyszeć czyjąś opinią? Zajrzyj tutaj,
Awatar użytkownika
Aleksandra228
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2020, 14:21

Alkoholik w rodzinie

Post autor: Aleksandra228 »

Cześć czy mieliście problem alkoholizmu w rodzinie? Ja niestety tak, teraz z kolei problem ten ma mój narzeczony a ja staram się mu pomóc jak tylko się da. Problem w tym, że jego ojciec nie chce się leczyć.. Mój udał się na terapię, przeszedł detoks w ośrodku Detoks Fenix i od wielu lat nie pije. Poprosiłam nawet tatę aby porozmawiał z ojcem mojego narzeczonego ale to również nic nie dało :( Macie jakieś pomysły?
Bożenka

Re: Alkoholik w rodzinie

Post autor: Bożenka »

Odrzucanie pomocy w leczeniu to typowe zachowanie alkoholika. Bardzo mi przykro, że znalazłaś się w takiej sytuacji. Mimo wszystko zachęcam, aby uzbroić się w cierpliwość i stawić czoła uzależnieniu. Jeśli terapia nie pomogła, to może warto rozważyć zaszycie alkoholowe w Skierniewicach? Esperal, czyli naczej Disulfiram, powszechnie kojarzony jest jako wszywka alkoholowa. Esperal jest świetnym sprzymierzeńcem w tej ciężkiej walce i pomoże zniechęcić się do spożywania alkoholu.
Marianeczkś789

Re: Alkoholik w rodzinie

Post autor: Marianeczkś789 »

Temat jest mi dobrze znany....i bardzo się tego wstydzę...bo piłam do upadłego przez 1.5 roku. Było to swoiste znieczulenie po stracie dziecka w 15 tygodniu ciąży. Można powiedzieć, że opijałam dwie straty bo zostawił mnie partner na kilka na dwa tygodnie po poronieniu. Doszło do tego, że trafiłam na pogotowie z objawami zatrucia alkoholowego...ale na tamten czas było mi wszystko jedno co zemną będzie. Dobrze, że miałam wsparcie w moich rodzicach, którzy do końca byli zemną....Mama namówiła mnie na ośrodek leczenia uzależnień https://terapiawenus.pl/alkoholizm/ i zgodziłam się. W ośrodku dostałam fachowe wsparcie psychologiczne i farmakologiczne. Teraz jest o wiele lepiej....
ODPOWIEDZ