Ochrona danych osobowych

Szukasz pomysłu na biznes? W której branży warto stworzyć coś nowego? Potencjalni klienci, pomysły na biznes bez wkładu własnego, ciekawe koncepcje.
Awatar użytkownika
martyna0992
Posty: 71
Rejestracja: 15 mar 2019, 10:55

Ochrona danych osobowych

Post autor: martyna0992 »

Interesujecie się ochroną danych osobowych? Prowadzicie własną firmę i macie dane klientów i pracowników, to na pewno musicie o to zadbać. Wejdźcie sobie na stronę https://www.poradyodo.pl/ Tam o danych osobowych dowiedziecie się wszystkiego.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2019, 14:48

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: AbiUbu »

To rzeczywiście ważny temat, ale mam wrażenie, że trochę rozdmuchany przez histerię. Po wprowadzeniu nowelizacji zatrzęsło całym kraje, a nie było nawet nigdzie podstawy prawnej do obłożenia kogoś karą. Niemniej warto, szczególnie w systemach elektronicznych, zadbać o właściwą ochronę personaliów naszych klientów. Warto też zrobić bazy danych studia, aby wiedzieć, jak nimi zarządzać.
Awatar użytkownika
Kinga34
Posty: 174
Rejestracja: 22 gru 2018, 21:43

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: Kinga34 »

W każdej firmie mamy do czynienia z bazą danych osobowych czy to pracowników czy też nawet klientów. Trzeba je oczywiście należycie chronić, żeby nie doszło do wycieku danych. W tym celu na pewno przydadzą się odpowiednie artykuły paiernicze i teczki na dokumenty - https://www.biurfan.pl/artykuly-papiernicze-cat-48, ale także niszczarki do dokumentów, które skutecznie zniszczą wszelkie dokumenty tak, że nie będzie można ich odtworzyć.
:)
Awatar użytkownika
Zośkaka
Posty: 66
Rejestracja: 18 maja 2019, 15:49

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: Zośkaka »

Jeśli już dzielimy się niezbędną wiedzą w tym temacie, to podrzucam https://forwoman.pl/to-musisz-wiedziec- ... ternetowy/ To praktyczny poradnik z najważniejszymi informacjami na temat ochrony danych osobowych klientów.
Awatar użytkownika
rafcio
Posty: 107
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:13

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: rafcio »

Jeśli rozmawiamy o ochronie danych to na pewno poruszamy kwestię niszczenia danych więc warto zakupić co najmniej niszczarkę lub skorzystać z usług niszczenia dokumentów tutaj https://niszczeniedokumentow.eu/ Mają jedno i drugie oraz doświadczenie w tej kwestii więc możesz im zaufać. Na pewno prędzej lub później będziesz zamawiać którąś z takich usług.
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: Szefowa »

Prowadząc własną firmę trzeba odpowiednio zadbać o to, aby ochrona danych osobowych była w niej na dobrym poziomie. Najlepiej moim zdaniem przeprowadzić w firmie specjalny audyt zgodności z przepisami rozporządzenia RODO, który pozwoli Wam sprawdzić, czy wszystko u Was sprawnie funkcjonuje po tym kątem. Na stronie https://mwinspektorzy.pl/oferta-dla-fir ... ci-z-rodo/ możecie sobie o takim audycie poczytać, polecam ;)
Awatar użytkownika
bartoszN
Posty: 214
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:01

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: bartoszN »

Niszczenie dokumentów o którym wyżej wspominacie najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, https://www.archiwizacjadokumentow.com.pl/ poza przechowywaniem i archiwizacją dokumentów różnego rodzaju zajmują się właśnie także ich niszczeniem. Mają duże doświadczenie, współpracują z licznymi podmiotami państwowymi i gospodarczymi.
Awatar użytkownika
krakowska
Posty: 196
Rejestracja: 11 lip 2019, 15:15

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: krakowska »

Czytałam na ten temat dość ciekawą publikację na tej http://viavision.pl/rodo-w-firmie-czyli ... osobowych/ stronie. Wiem że warto skorzystać z systemu zarządzania firmą (CRM) , masz tam gotowy system zaprojektowanego tak, by sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie zarządzać zgromadzonymi przez firmę danymi osobowymi.
Awatar użytkownika
lakilan
Posty: 38
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:58

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: lakilan »

Ochrona danych osobowych jest obecnie niezwykle istotna i trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby dane nie wyciekły z firmy. Dlatego warto jest pomyśleć nad tym, żeby wprowadzić w firmie system zarządzania dokumentami - http://lucydms.com/ Taki system elektroniczny pozwala łatwiej operować dokumentacją, archiwizować ją oraz zapewnia dokumentom niezbędne bezpieczeństwo. Warto korzystać z takich nowinech technologicznych, żeby usprawnić działanie firmy.
Życie to są chwile.
Awatar użytkownika
kermit
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:16

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: kermit »

Ochrona danych osobowych w firmie jest ważna, a nawet bardzo ważna ale nie mówię tylko o danych w formie papierowej. Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu danych przechowywanych na komputerze. Czy wiecie, że nawet podłączając się do sieci internetowej narażamy się na kradzież naszych danych? To straszne. Koleżance w firmie to się przydarzyło. Pomagałam jej szukać rozwiązań i znalazłyśmy wirtualną sieć prywatną. Poczytałyśmy o tym i znalazłyśmy ranking sieci wirtualnych VPN https://topvpn.pl/ wybrałyśmy jeden z pierwszej trójki. Ja sama teraz będę chciała kupić licencję na vpn mimo, że nie mam firmy chcę zabezpieczyć nasze komputery i urządzenia mobilne.
Awatar użytkownika
kaniks
Posty: 900
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:41

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: kaniks »

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wbijaj tutaj! http://www.maturzysci.com.pl
Awatar użytkownika
yaragreyjoy
Posty: 402
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:32

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: yaragreyjoy »

Jak dla mnie to jedną z podstawowych zasda w sieci i nie tylko, związanych z danymi osobowymi jest ich ochrona .Polecam wam zerknąć pod ten link: https://www.isecure.pl/ bo moim zdaniem. Znajdziecie tam profesjonalną firmę zajmującą się tym tematem. Dla mnie świetna opcja na poszerzenie wiedzy w tym zakresie,.
Awatar użytkownika
nowy
Posty: 72
Rejestracja: 23 sie 2019, 10:41

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: nowy »

Prowadząc własny biznes, myślę że warto zadbać o odpowiedni monitoring znaku towarowego. To ważne, jeśli nie chcemy, żeby nas znak był unikalny i nikt nas nie podrabiał. Myślę, że warto sięgnąć po opinie i pomoc fachowców, którzy zapewnią kompleksową usługę :)
Awatar użytkownika
olusia
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2019, 8:51

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: olusia »

Tak naprawdę nie każdy zna się na tej ochronie danych osobowych, ale każdy, kto chce mieć własny biznes, musi wprowadzić odpowiednie dane i pilnować jak ognia danych swoich kontrahentów i nie tylko. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Pomóc nam może zdecydowanie kancelaria rodo , znająca temat, ale także i umiejąca wprowadzić w życie odpowiednie dyrektywy czy przepisy. Osobiście mam na oku Capital Legal z mojego miasta, Warszawy.
Awatar użytkownika
dorotija
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:37

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: dorotija »

Ochrona danych osobowych jest mega ważna i powinna być priorytetem w każdej firmie. Dlatego bezpieczne niszczenie dokumentów jest tak bardzo istotne i warto je zlecać firmom zewnętrznym, które wiedza jak robić to dobrze i skutecznie https://forestodpady.pl/niszczenie-dokumentow/. Firma Forest specjalizuje się m.in w takich działaniach, mają przeszkolonych pracowników, dobry sprzęt, działają zgodnie z wszystkimi odgórnie narzuconymi normami.
Awatar użytkownika
Klementyna
Posty: 24
Rejestracja: 13 maja 2020, 15:24

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: Klementyna »

A jak wygląda u Was w firmach ochrona przed phishingiem? Jakie macie oprogramowanie? Zlecacie to na zewnątrz czy wewnątrz? Może macie jakieś fajne oprogramowanie do polecenia?
Awatar użytkownika
kaniks
Posty: 900
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:41

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: kaniks »

Ostatnio ukazał się interesujący artykuł o tym
http://skleppotencja.pl
Poić

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: Poić »

Też warto zwrócić uwagę na taką usługę, jak profesjonalne niszczenie dokumentów. Jeżeli ich nie potrzebujemy, są przeniesione na formę cyfrową to można skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która papierowe niszczy. Zerknijcie sobie na ofertę https://medienpartner.pl/
rlińm

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: rlińm »

No i pojawia się problem niszczenia dokumentów. Nie każdy jest w stanie zrobić to odpowiednio, my do tego zadania korzystamy z usług firmy zewnętrznej. Jest to firma Document Eco Logistic https://www.niszczenie-dokumentow.info/ ... dokumentow z Warszawy. Znają się na swojej pracy, nam archiwizują dokumenty, niszczą te, które powinny być niszczone oraz je utylizują. Działają całkowicie legalnie, jest to firma, której warto zaufać, polecam.
dół

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: dół »

Niszczenie dokumentów to także ważne zagadnienie. Sami korzystamy z usług firmy Eko-Wtór z Bożanowa. Oni nie tylko zajmują się niszczeniem dokumentów, ale także ich odpowiednią utylizacją. Zajmują się dokumentami papierowymi, ale przerabiają również, na surowce wtórne, płyty CD i pamięci USB. Są jak najbardziej rzetelni, zdecydowanie mogę wam ich polecić, do tego mają atrakcyjne ceny.
Adamik

Re: Ochrona danych osobowych

Post autor: Adamik »

Wraz z rozwojem technologii i usprawniania zarzadzania firmą duże znaczenie ma to zeby jednak skutecznie zabezpieczyc dane osobowe w firmie. Nasza firma tez w duzym stopniu sie zmieniła i stworzyliśmy dzial IT zeby właśnie unikać wycieku danych osobowych czy tez prob ich wykradania. Teraz jeszcze jako oprogramowanie korzystamy z nvision 13 która w tym pomaga bo mamy łatwiejszy dostęp do wszystkich oprogramowań, inwentaryzacji i też jeżeli zależy wam na sprawnym zarządzaniu dostępami dla konkretnych osób. Na ten moment udaje nam się skutecznie chronić wszystkie kluczowe informacje także klientow i pracownikow.
ODPOWIEDZ