Przemysłowe przekaźniki bezpieczeństwa

Miejsce na małą autoreklamę - pochwal się swoim biznesem, podziel się z innymi swoją pasją, opowiedz o tym, co robisz i czym zajmuje się Twoja firma.
wawo

Przemysłowe przekaźniki bezpieczeństwa

Post autor: wawo »

Witam,
Jakie przemysłowe przekaźniki bezpieczeństwa typ SCR-3 polecacie? Jakie firmy?
Czy może posiadacie jakieś doświadczenia z firmami, które sprzedają produkty z zakresu automatyki i elektroniki przemysłowej? Bo będę planował trochę większe zakupy. Coś odradzacie?
Kijan

Re: Przemysłowe przekaźniki bezpieczeństwa

Post autor: Kijan »

Spójrz: https://consteel-electronics.com/SCR-3 na parametry, chociaż wydaje mi się, że posiada wszystko co powinien mieć dobry przekaźnik bezpieczeństwa. Posiada 3 wyjścia bezpieczne, 1 wyjście sygnalizacyjne (sygnalizator, sterownik). Jest wybór z zasilaniem 24VAC/DC, 230VAC, a nawet 110VAC.
Co do firm, które oferują produkty z automatyki i elektroniki przemysłowej to zależy w co celujesz, czy istotna jest dla Ciebie wyrobiona marka czy może szukasz tańszych zamienników?
wawo

Re: Przemysłowe przekaźniki bezpieczeństwa

Post autor: wawo »

Produkt z opisu wydaje się naprawdę spoko, a znasz może jego cenę i coś o producencie?
Wyczytałem, że jest to angielski producent, który specjalizuje się głównie w bezpieczeństwie maszyn, właśnie w wyłącznikach bezpieczeństwa, uniwersalnych przekaźnikach bezpieczeństwa oraz urządzeniach światłoczułych, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii.

A z tymi sklepami to jak to jest z tańszymi zamiennikami - jako że są tańsze to są gorsze? Lepiej dołożyć i kupować w znanych firmach, czy jednak to cena jest wygórowana przez renome?
Kijan

Re: Przemysłowe przekaźniki bezpieczeństwa

Post autor: Kijan »

Myślę, że wszystkich informacji dotyczących ceny, producenta, produktu udzielą Ci telefonicznie, a może zaproponują Ci nawet jakieś inne rozwiązanie.
Dlaczego tańsze to gorsze? :D Czasem może się okazać, że są nawet lepsze. Uważam, że warto szukać tańszych zamienników, w sumie może nawet nie zamienników, ale po prostu lepszej ceny, bo ktoś ma droższe ze względu na to, ze jest bardziej rozpoznawalną marką ;) Też są firmy, których produkty uzależnione są od siebie, także ważne, aby produkt był w miarę uniwersalny.
ODPOWIEDZ