konto walutowe

Siłownia na odstresowanie po pracy? Jaki ekspres do kawy kupić do biura? Wątek lifestylowy.
Awatar użytkownika
Nikka88
Posty: 106
Rejestracja: 14 gru 2018, 15:45

konto walutowe

Post autor: Nikka88 »

witam! jestem studentką i na ten rok akademicki wyjeżdżam do Niemiec na wymianę. zastanawiam się nad założeniem konta walutowego. stypendium z uniwersytetu mogę otrzymywać w zł lub euro, wpłaty od rodziców raczej przelewem w zł. istnieje też możliwość podjęcia tam pracy przeze mnie. dlatego też chciałam poradzić się kogoś w kwestii kont walutowych. Jakie najlepiej założyć . Czytałam porównanie kont walutowych w euro i myślę nad kontem Nest bank , co radzicie ?
Awatar użytkownika
fanlechbiznes
Posty: 219
Rejestracja: 26 lip 2019, 17:28

Re: konto walutowe

Post autor: fanlechbiznes »

Alternatywą do konta walutowego jest po prostu kantor walutowy, równie wygodny i szybki. Jego zaletą jest znacznie korzystniejszy kurs wymiany w porównaniu do kantorów stacjonarnych. Warto sprawdzić kantor Waluteo, tam również jest bardzo niska różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą waluty, tak zwany spread.
Awatar użytkownika
Kalanss
Posty: 54
Rejestracja: 15 kwie 2019, 4:46

Re: konto walutowe

Post autor: Kalanss »

Najlepiej będzie jeśli poczytasz sobie trochę o tego rodzaju koncie, żebyś miała pewność, że wiesz o nim wszystko i nie pominęłaś niczego ważnego przez co np. później mogłabyś mieć kłopoty mniejsze lub większe. Spokojnie, nie musisz godzinami siedzieć nad książkami, wystarczy kilka artykułów znajdujących się na blogu https://www.biegunyekonomii.pl/
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 157
Rejestracja: 23 wrz 2019, 5:44

Re: konto walutowe

Post autor: pukla123 »

zanim cokolwiek postanowisz to polecam poczytać co nieco bankach i produktach finansowych. Fajna jest ta strona http://swiatbankow.pl/ Bo tam w prosty sposób przekazują niezrozumiałą wiedzę związaną z finansami, bankami , lokatami, czy pożyczkami.
ODPOWIEDZ