Jazda samochodem z dzieckiem

Siłownia na odstresowanie po pracy? Jaki ekspres do kawy kupić do biura? Wątek lifestylowy.
żaneta034

Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: żaneta034 »

Wyjście na miasto z dzieckiem i powrót taksówką lub podwożenie znajomego mego dziecka, to nie lada wyzwanie z fotelikiem lub przy braku drugiego dla dodatkowej osoby. W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem stał się adapter do pasów bezpieczeństwa jakim jest właśnie Smart Kid Belt. Czy korzystacie z tej alternatywy?
baśka32222

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: baśka32222 »

Na stronie https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44 możecie przeczytać sobie o pasach Smart Kid Belt, które są świetną alternatywą, jeśli chodzi o fotelik dla dziecka i wydaje mi się, że zawsze można mieć je za sobą. Zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo, jeśli nie ma fotelika.
kaśka2111

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: kaśka2111 »

Super, że podczas wykonywania niezależnych testów są brane pod uwagę oprócz fotelików również alternatywne rozwiązania. Smart Kid Belt u nas świetnie sprawdza się podczas wypadów wakacyjnych po Europie gdzie zawsze na lotnisku wypożyczamy auto. Mając ze sobą to urządzenie wynajem przebiega szybciej i jest tańszy, a co najważniejsze mój syn podróżuje bezpiecznie i komfortowo.
terdan
Posty: 181
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:06

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: terdan »

Bezpieczeństwo, to najważniejsze. Mój syn chyba ma to po mnie, że uwielbia samochody. Z resztą jak był malutki to najszybciej zawsze w samochodzie zasypiał. Dlatego jak podjęliśmy z żoną decyzję o zakupie nowego samochodu, to bardzo był przejęty. Oczywiście jak byliśmy w Porsche Centrum Sopot to był razem z nami. Od początku myśleliśmy o Porsche Cayenne i taki też samochód kupiliśmy. Świetny wóz, klasa po prostu. A podczas jednej z jazd usłyszałem od syna, "tata, superoski jest ten samochód".
Kołka

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: Kołka »

Niestety mój samochód w ostatnim czasie się nieco popsuł. Tutaj wchodziła w grę wypożyczalnia samochodów Katowice i na szczęście mnie poratowała. Szybki sprawny deal w postaci wynajmu samochodu, który wcześniej zarezerwowałam, świetna sprawa.
MaciekŁo

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: MaciekŁo »

baśka32222 pisze: ↑11 paź 2020, 16:54 Na stronie https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44 możecie przeczytać sobie o pasach Smart Kid Belt, które są świetną alternatywą, jeśli chodzi o fotelik dla dziecka i wydaje mi się, że zawsze można mieć je za sobą. Zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo, jeśli nie ma fotelika.
Przeczytałem. I powiem że jestem bardzo zszokowany informacjami jakie są w artykule. Nie sądziłem, żeby ta branża była tak bardzo loggowana przez producentów. Wyniki testów powinny być święte i tylko one, prawidłowo wykonane, powinny stanowić o tym, czy coś jest bezpieczne. Ale z artykułu wynika, że tak nie jest do końca. Firmy fotelikowe, które są zrzeszone nawet chciały tak obejść prawo, że wyniki by nie były do końca istotne. Fotelik, który by nie przeszedł testów uzyskałby prawdopodobnie homologacje.
jakoś

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: jakoś »

wedlug mnie jak komus zalezy na bezpieczenstwie dziecka, to poszuka informacji rzetelnych, a nie bedzie sie kierowal cudza opinia, odkad pojawilo sie smart kid belt to brazna fotelikowa serio robi jakas masakre z tym hejtem, a produkt jest ok, bezpieczny, ma homologacje
legalność

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: legalność »

A co właściwie mówi kodeks drogowy na temat tych pasów?
Bo o ile dobrze pamiętam, to w przepisy mówią o fotelikach, a nie o sposobie przypięcia dziecka na tylnym siedzeniu. Ale prawo jazdy robiłem 12 lat temu, może zdążyli go znowelizować... albo to mi się coś pomyliło. W każdym razie, dla tych najmniejszych muszą być foteliki, bo pasy nawet producent zaleca stosować tylko od określonego wieku. A skoro na https://www.3kiwi.pl/ można znaleźć foteliki dla tych najmniejszych pasażerów, to nie ma co kombinować. Przynajmniej na tym pierwszym etapie.
Bżyra

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: Bżyra »

Jeżeli chodzi o foteliki samochodowe to polecam tu zdecydowanie kontakt z http://kidsszop.pl/. Oferta bardzo fajna, szeroka, dopasowana do potrzeb różnych dzieci. A foteliki po prostu nowoczesne, zadbane, praktyczne, dające ogromne bezpieczeństwo. A na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać
Kaśka

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: Kaśka »

Obecne przepisy w całej unii pozwalają na używanie urządzeń innych niż foteliki. A Smart Kid Belt można używać od bodajże 5 roku życia. Do tego testy potwierdzają, że to rozwiązanie równie bezpieczne co foteliki. Tylko nie które firmy tego do końca nie chcą akceptować i jest konflikt. Tutaj poczytacie o tym: https://www.pb.pl/globalna-wojna-o-pols ... ek-1110342
Maryśka

Re: Jazda samochodem z dzieckiem

Post autor: Maryśka »

Foteliki samochodowe chronią maluchy podczas każdej podróży, zapewniając im optymalną pozycję i najwyższy poziom komfortu. Objęte wytrzymałymi pasami dzieci mogą czuć się w pełni bezpiecznie w trasie, ponieważ w wyniku gwałtownego zahamowania bądź uderzenia w inny pojazd są bezpiecznie przypięte. Polecam zajrzeć na stronę https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe ... 25-kg.html
ODPOWIEDZ