Depresja u młodzieży

Siłownia na odstresowanie po pracy? Jaki ekspres do kawy kupić do biura? Wątek lifestylowy.
Awatar użytkownika
dodo
Posty: 80
Rejestracja: 07 sty 2019, 16:00

Depresja u młodzieży

Post autor: dodo »

Czy wiecie do kogo zgłosić się w takiej sytuacji? Warto mieć namiary na dobrego psychologa, który specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży. Polecam zajrzeć na stronę http://centrum-futurum.pl/, gdzie zapoznacie się z ofertą profesjonalnej placówki znajdującej się w Łodzi.
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: Szefowa »

Niestety depresja u młodzieży kończy się czasami tak, że młody człowiek zaczyna robić jakieś złe rzeczy, które nierzadko mają konsekwencje prawne. Wtedy też taka sprawa często trafia do sądu. Na stronie https://kancelaria-kopko.pl/sprawa-w-sa ... nformacje/ możecie sobie zobaczyć jak przebiega właśnie taka sprawa o demoralizację osoby nieletniej.
Awatar użytkownika
Deathwing
Posty: 181
Rejestracja: 05 cze 2019, 10:06

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: Deathwing »

Problem ten jest wyjątkowo często spotykany, więc gdy tylko wykryjemy jakiś problem np. u swojego dziecka, powinniśmy podjąć jakieś sensowne działania. Myślę, że skuteczna będzie terapia dzieci i młodzieży Kraków.
Awatar użytkownika
bartoszN
Posty: 212
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:01

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: bartoszN »

Czytałem na http://britishaccent.edu.pl/a/mwxm,jak- ... e-medyczna o lekarzu który leczył marihuaną dzieci i ta decyzja kosztowała go utratę pracy... a na depresje, nowotwory, schizofrenię marihuana naprawdę pomaga i przecież tu mowa o tej leczniczej. Nie jest ona w takich przypadkach podawana po to by uzależniać czy powodować halucynacje. Ale powrót do zdrowia. Sam na pewno bym u swojego dziecka zezwolił na jej podanie.
Awatar użytkownika
roben
Posty: 128
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:13

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: roben »

Depresja u młodzieży może wiązać się z różnymi problemami. Jednym z nich jest uzależnienie na przykład od komputera. W takiej sytuacji jest właśnie syn mojej przyjaciółki. I chciałabym jakoś im pomóc. Nawet specjalnie zaangażowałam się w szukanie jakiegoś miejsca, w którym mógłby się leczyć. I znalazłam Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Zajmuje najwyższe miejsce w rankingu takich placówek. Może to dobre rozwiązanie dla tego chłopaka.
Awatar użytkownika
olusia
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2019, 8:51

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: olusia »

Czasem taka depresja bierze się przede wszystkim z nałogów: narkotykowych, czy alkoholowych. Oczywiście mówimy też tutaj o dopalaczach. Jeśli mamy kogoś bliskiego, kto ma takie problemy, to powinniśmy zdecydowanie poszukać w Rankingu Ośrodków Terapii pomocy. Dzięki wyleczeniu uzależnienia, możemy również pozbyć się depresji.
Awatar użytkownika
abbey
Posty: 48
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:54

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: abbey »

Trzeba leczyć depresję. To choroba jak każda inna.
Gdyby ktoś miał wątpliwości: wszystko robię dla dobra tej planety.
Awatar użytkownika
rudolf
Posty: 322
Rejestracja: 05 lis 2019, 21:00

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: rudolf »

Depresja jest dziś dość popularną chorobą i na pewno należy na nią szybko zwrócić uwagę. Tym bardziej, że często łączy się ona z alkoholizmem i narkotykami. Dlatego warto jest wysłać taką osobę do ośrodka https://detoksfenix.pl/ gdzie na pewno pozwolą jej wyjść na prostą. Tym bardziej zanim uzależnienie zacznie przejmować nad taką osobą kontrolę.
Awatar użytkownika
rafaello
Posty: 93
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:03

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: rafaello »

Leczenie wszelkiego rodzaju nałogów jest rzeczą niewiarygodnie trudną nasz powrót do zdrowia nie wiąże się wyłącznie z siłą naszej woli, ale również stopniem zaawansowania uzależnienia uświadomieniu choroby podjęciem specjalistycznego leczenia w ośrodku Terapii Uzależnień Nefo wsparciem bliskich to ostatnie jest często największym napędem pomagającym wytrwać tej nierównej walce.
Awatar użytkownika
general
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:02

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: general »

Nie zawsze depresja = nałóg
Awatar użytkownika
gromna
Posty: 166
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:00

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: gromna »

Radziłabym zgłosić się o pomoc do psychologa z Centrum CBT , depresja to nie są żarty i pomoc specjalisty jest konieczna. Porady są udzielane bezpłatnie dla dzieci i młodzieży, jest także możliwość konsultacji online. Tutaj znajdziecie szczegóły i kontakt https://cbt.pl/bezplatne-porady-dla-dzi ... ntrum-cbt/
Awatar użytkownika
qermina
Posty: 165
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:41

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: qermina »

Depresja u młodzieży to jedno. Warto jednak pamiętać także o tym, że na depresję cierpi także spora ilość seniorów. Bardzo dużo na ten temat dowiedziałam się stąd https://wykwalifikowanaopiekunka.pl/dep ... starszych/ . Były mi bardzo potrzebne wiadomości na temat opieki nad taką osobą.
.
Awatar użytkownika
qermina
Posty: 165
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:41

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: qermina »

Depresja to nie tylko poważny problem młodzieży. Wielu seniorów również się z nim zmaga. Często osoby te są pozostawione same sobie i całymi dniami siedzą same w czterech ścianach. Wiem coś na ten temat bo sama mam pod opieką osobę starszą. Wiele na temat opieki nad nią dowiedziałam się z tych artykułów poradnikowych https://opiekabetreuung.eu/opieka-nad-seniorem/ . Dla tych osób starość naprawdę nie jest łatwa.
Awatar użytkownika
Nowinka
Posty: 131
Rejestracja: 07 maja 2019, 15:33

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: Nowinka »

Niestety depresja staje się coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób na nią choruje. Nie można jej lekceważyć. Jednak jest coraz więcej sposobów by sobie pomóc. Ostatnio czytałem, że dobre efekty przy depresji ma tlenoterapia. Może warto spróbować. Jakiś czas temu widziałam też domowe urządzenia do tlenu Oterapia. Które dają możliwość takiej terapii w domu. Jednak tlen jest lekiem i należy przyjmować go pod okiem lekarza.
Kuźa

Re: Depresja u młodzieży

Post autor: Kuźa »

dodo pisze: ↑28 mar 2019, 8:32 Czy wiecie do kogo zgłosić się w takiej sytuacji? Warto mieć namiary na dobrego psychologa, który specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży.
Problem depresji u młodzieży jest coraz powszechniejszy, na pewno nie można go bagatelizować, polecam zapoznać się z artykułem na blogu Wetalk jak wyleczyć depresję bez leków. Na pewno się przyda jeśli u swojego nastolatka zauważycie objawy depresji.
ODPOWIEDZ