Czy warto inwestować w akcje?

Zastanawiasz się, jak i w co inwestować? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:47

Czy warto inwestować w akcje?

Post autor: Karolina »

Słyszałam, że na inwestowaniu w akcje można zarobić bardzo ładne pieniądze, ale też można ich sporo stracić. Czy jest tu ktoś kto miał doświadczenia w takich inwestycjach? Ważne są dla mnie sprawdzone opinie. Chciałabym dowiedzieć się, jak najlepiej zacząć, na co uważać i czy jest to trudna dziedzina.
Awatar użytkownika
brodka
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:02

Re: Czy warto inwestować w akcje?

Post autor: brodka »

W akcje nigdy nie inwestowałam, ja bardziej z tych ostrożnych jestem. Dla mnie pewniejsze jest mieszkanie, dlatego kupiłam kawalerkę w Warszawie którą teraz wynajmuję. Teraz to są takie możliwości, że można nawet wynajem powierzyć firmie. U mnie zarządca nieruchomości Per modum tym się zajmuje. Ja nie muszę nawet tam jeździć i sprawdzać.
Awatar użytkownika
betson
Posty: 88
Rejestracja: 24 maja 2019, 9:28

Re: Czy warto inwestować w akcje?

Post autor: betson »

Jest system XTB, macie dostęp do wszystkich istotnych giełd, więc podziałajcie na demie i oceńcie, czy temat jest faktycznie dla was. Inwestowanie nie bazuje na szczęściu, tylko na uzasadnionych decyzjach. Jeśli potraficie inwestować odpowiedzialnie, to coś wtedy z tego wyciągniecie. Generalnie rynek stwarza ogromne możliwości, a wszystko wymaga po prostu ich wykorzystania. Tyle.
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Czy warto inwestować w akcje?

Post autor: Szefowa »

A tak ogólnie, to czy ktoś mógłby mi napisać, jak inwestować w akcje na giełdzie? Jak się do tego zabrać? Jestem totalnie początkująca w tym temacie, więc brakuje mi takiej wiedzy... będę wdzięczna za wszystkie Wasze wskazówki ;) Podzielcie się, jeśli macie z tym jakieś doświadczenia ;)
ODPOWIEDZ