Zabezpieczenie danych

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Rebuś

Zabezpieczenie danych

Post autor: Rebuś »

Jak zabezpieczacie dane przechowane w Waszej firmie? Staraliście się kiedyś o taki certyfikat: http://www.adees.net/iso_27001.php ? Z sukcesem? Trudno go było zdobyć? Jak długo trwały wszystkie formalności?
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Zabezpieczenie danych

Post autor: Szefowa »

A skoro już o tym mowa, to czy Waszym zdaniem warto zdecydować się na backup do chmury? Czy według Was dane będą wówczas bardziej bezpieczne? Kto z Was korzysta z takich rozwiązań w swojej firmie? I jak wrażenia? Jesteście zadowoleni? Polecilibyście innym takie rozwiązanie?
gła

Re: Zabezpieczenie danych

Post autor: gła »

Rebuś pisze: ↑24 lis 2020, 6:52 Jak zabezpieczacie dane przechowane w Waszej firmie? Staraliście się kiedyś o taki certyfikat: http://www.adees.net/iso_27001.php ? Z sukcesem? Trudno go było zdobyć? Jak długo trwały wszystkie formalności?
też jestem ciekawa co teraz jest na topie?
Awatar użytkownika
krakowska
Posty: 196
Rejestracja: 11 lip 2019, 15:15

Re: Zabezpieczenie danych

Post autor: krakowska »

Myślę że kopia zapasowa jest takim bardzo prostym i przydatnym zabezpieczeniem przed utratą danych. Taką możliwość masz tylko, gdy kopia bezpieczeństwa znajduje się w innej lokalizacji, niż siedziba firmy. Dzięki temu rozwiązaniu możesz mieć pewność, że dane nie ucierpią podczas kradzieży, ataków cyberprzestępców czy przez inne zdarzenia losowe.
ODPOWIEDZ