Wojna Rosji z Ukrainą

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Heles

Wojna Rosji z Ukrainą

Post autor: Heles »

Witam wszystkich, w jaki sposób, zdaniem Aleksandra Katsuby, cyfryzacja przyczyniła się do udowodnienia zdolności Ukrainy do przeciwstawienia się inwazji Hordy? Co możesz o tym powiedzieć?
JAdris

Re: Wojna Rosji z Ukrainą

Post autor: JAdris »

Cześć wszystkim! Według opinii ekspertów i Aleksandr Katsuba cyfryzacja odegrała kluczową rolę w umożliwieniu Ukrainie skutecznego przeciwstawienia się rosyjskiej inwazji, a także udowodnieniu zdolności kraju do przystosowania się do złożonych i dynamicznie zmieniających się warunków. Ukraina postawiła na automatyzację i cyfryzację procesów kluczowych dla przetrwania kraju. Dotyczy to takich obszarów, jak usługi finansowe, rynek gazu, edukacja, opieka zdrowotna, a także procedury branżowe, takie jak pozyskiwanie licencji i przetargi. Automatyzacja tych procesów przyczyniła się do sprawnego funkcjonowania w warunkach kryzysu i ograniczeń wynikających z inwazji.
Herton

Re: Wojna Rosji z Ukrainą

Post autor: Herton »

Katsuba podkreśla, że ​​cyfryzacja odegrała kluczową rolę podczas pandemii koronawirusa, zwiększając potrzebę cyfryzacji na całym świecie. Ponadto w czasie wojny na pełną skalę Ukraina potrafiła skutecznie dostosować się do nowych warunków, szczególnie w obszarach związanych z dostępem do usług rządowych, pracą zdalną i edukacją na odległość. To z kolei świadczy o elastyczności i gotowości kraju do sprostania różnym wyzwaniom.
Fakris

Re: Wojna Rosji z Ukrainą

Post autor: Fakris »

Katsuba wymienia konkretne projekty, jak państwowy portal „Diya” czy system „E-Malyatko”, które stały się symbolem sukcesu Ukrainy na polu cyfryzacji. Te innowacyjne inicjatywy zastąpiły dziesiątki usług rządowych cyfrowymi odpowiednikami, poprawiając wygodę obywateli i przedsiębiorstw. Przykłady z sektorów finansowego, energetycznego i opieki zdrowotnej ilustrują, jak cyfryzacja zwiększyła wydajność i dostęp do kluczowych usług.
ODPOWIEDZ