upadłość konsumencka czy firmy?

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
notino
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2020, 14:43

upadłość konsumencka czy firmy?

Post autor: notino »

Który wariant byłby bardziej korzystny dla osoby bankrutującej, prowadzącej jednoosobową działalność?
Tak teoretycznie, czysto hipotetycznie pytam... bo jeśli dobrze rozumiem jak upada firma to majątek osobisty jest zagrożony, a przy upadłości konsumenckiej, opisywanej na https://www.aif.com.pl/aktualnosci/upad ... nsumencka/ dość szeroko, można rozłożyć zadłużenie, część umorzyć i uratować parę rzeczy.

Ktoś wie, jak to wygląda i który wariant ma więcej zalet?
Awatar użytkownika
Maciej Wiśniewski
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2020, 15:27

Re: upadłość konsumencka czy firmy?

Post autor: Maciej Wiśniewski »

Kwestia doboru upadłości jest bardzo indywidualna i zależna od sprawy, na ogół bardziej korzystną sytuacją jest upadłość firmy zamiast osoby. Warto wziąć pod uwagę również możliwość restrukturyzacji, która to daje znacznie szersze pole do działania na rzecz zachowania jak największej części majątku i, co ważniejsze, pozwala kontynuować prowadzenie działalności jak i zmianę profilu jej działania.
W sprawie upadłości bądź restrukturyzacji najlepiej skontaktować się ze specjalistami, nawet jeśli nie zdecydujemy się na ich usługi, potrafią wiele zagadnień tego procesu wyjaśnić i naświetlić.
W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej lub mailowego pod adresem: [email protected]

airpack 600
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2020, 20:10

Re: upadłość konsumencka czy firmy?

Post autor: zenka »

Skutecznie ochrona majątku oni się zajmują https://kancelarialexa.pl/ , możesz liczyć na ich wiedzę i doświadczenie, poprowadzą trudne sprawy i pomogą wyjść na prostą bez zbędnej utraty majątku
Awatar użytkownika
majka
Posty: 225
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:45

Re: upadłość konsumencka czy firmy?

Post autor: majka »

Upadłość to temat dość skomplikowany. Jeśli nie wiesz co wybrać - warto poszerzyć wiedzę w temacie tego jak to się wszystko odbywa. Tu https://poradydomowe.com.pl/upadlosc-fi ... -biznesie/ znajdziesz artykuł o bankructwie. Dokładnie opisane jest jak wygląda cały proces upadłościowy firmy. Zanim pójdziesz do prawnika - rzuć też okiem tam.
buśka

Re: upadłość konsumencka czy firmy?

Post autor: buśka »

Na rynku jest wiele kancelarii, które zajmują się takimi sprawami. Ja ze swojej strony chętnie podzielę się namiarem na https://upadlosci-kancelaria.pl/oddluzenie/. Zajmują się oddłużaniem, restrukturyzacją i upadłością konsumencką i tą dla firm. Mają wieloletnie doświadczenie i zespół świetnych prawników i radców prawnych.
co_z_upadłością

Re: upadłość konsumencka czy firmy?

Post autor: co_z_upadłością »

Sprawdź na http://wiesci.waw.pl/upadlosc-konsumenc ... warszawie/, gdzie szukać pomocy w sprawie upadłości konsumenckiej. Prawnik doradzi, jakie masz możliwości.
ODPOWIEDZ