Tłumaczenie dokumentów-gdzie?

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
Kemny
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:22

Tłumaczenie dokumentów-gdzie?

Post autor: Kemny »

Hej, gdzie zazwyczaj tłumaczycie dokumenty? Raczej skłaniacie się w stronę biura tłumaczeń czy szukacie kogoś z ogłoszenia. Pierwszy teraz mam do czynienia z taką sytuacją i nie bardzo wiem co będzie lepsze.
Awatar użytkownika
kermit
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:16

Re: Tłumaczenie dokumentów-gdzie?

Post autor: kermit »

Szczerze to ważnych dla mnie papierów nie oddałabym nikomu obcemu z ogłoszenia. Takie dokumenty zawierają zazwyczaj tak zwane dane wrażliwe. Ja kiedyś sam próbowałem przetłumaczyć dokument branżowy. Znalazłam stronę z pomocnymi artykułami tutaj http://www.ajk.info.pl/ i zabrałem się do pracy. Dość szybko zrezygnowałem bo okazało się że biegła znajomość języka potocznego to zdecydowanie za mało, żeby rzetelnie coś przetłumaczyć. Poszedłem do biura tłumaczeń i to była najrozsądniejsza decyzja.
Awatar użytkownika
Kimin
Posty: 177
Rejestracja: 23 lip 2019, 9:53

Re: Tłumaczenie dokumentów-gdzie?

Post autor: Kimin »

Wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od tego co konkretnie potrzebujesz tlumaczyc, ja ostatnio mialam problem z dokumentami do samochodu, bo stracilismy dowod ze sprowadzanego auta, na szczescie na wysokosci zadania stanela firma https://www.duplikatydowodow.pl/ - top robota i szybka pomoc
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Tłumaczenie dokumentów-gdzie?

Post autor: Szefowa »

Moim zdaniem lepiej zrobić sobie jakiś profesjonalny kurs językowy i samodzielnie wykonywać tłumaczenia. Jak widać na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/rosyjski Szkoła Językowa ProfiLingua organizuje nawet kursy języka rosyjskiego, więc nawet z tłumaczeniem takich dokumentów nie powinno być problemu ;)
brał

Re: Tłumaczenie dokumentów-gdzie?

Post autor: brał »

Koleżanka mi niedawno powiedziała o takim biurze tłumaczeń, które oferuje również indywidualne nauczanie języka. Mówię oczywiście o http://www.kolodziej-albion.com.pl/nauczanie/dorosli Z całego serca mogę ich wam polecić, ponieważ to prawdziwi specjaliści w tej kwestii. Z nimi bez problemu nauczysz się języka obcego :)
jagódka

Re: Tłumaczenie dokumentów-gdzie?

Post autor: jagódka »

Moim zdaniem koniecznie poszukaj dobrych specjalistów w tym zakresie. Warto mieć tłumaczenie zrobione tak, żeby nie wymagało ono nanoszenia poprawek bo to i dodatkowy czas i pieniądze. Mnie potrzebne było tłumaczenie ustne. Szukałam więc specjalistów w tej właśnie dziedzinie. Nie każdy kto tłumaczy pisemnie równie dobrze zrobi to ustnie w czasie rzeczywistym. Ja tutaj https://www.translationstreet.pl/tlumaczenia-ustne/ znalazłam kogoś, z kogo byłam naprawdę zadowolona. Firma bez wątpienia godna polecenia.
ODPOWIEDZ