Studia w Anglii?

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
Nowinka
Posty: 131
Rejestracja: 07 maja 2019, 15:33

Studia w Anglii?

Post autor: Nowinka »

Na https://studiawanglii.pl/ dostępna jest oferta na doradztwo w podjęciu nauki na uczelniach w Anglii. Czy ktoś może zdecydował się na taką naukę i może podzielić się opinią? Kierunki są bardzo obiecujące. Ciekawy jestem jednak czy warto.
Awatar użytkownika
Juszczak
Posty: 205
Rejestracja: 14 mar 2019, 11:40

Re: Studia w Anglii?

Post autor: Juszczak »

Studiować możemy nie wychodząc z domu - mamy XXI wiek i studia online to już nic takiego dziwnego. Według mnie to świetna forma studiów , bo nie dość że studiujemy przyszłościowe kierunki to jeszcze mamy czas dla siebie. Możemy oglądać wykłady np do obiadu albo będąc gdzies na wyjazdach. Uczelnia WSB -nlu https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/psycholog ... l-wyzszych oferuje taką formę studiów - wystarczy przejrzeć ich ofertę aby przekonać się że wychodzą na przeciw oczekiwaniom studentów
Awatar użytkownika
Ptyki
Posty: 170
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:44

Re: Studia w Anglii?

Post autor: Ptyki »

Dla nauki języka fajnie, ale tak ponadto nie ma większych korzyści. W kraju mamy wysoki poziom nauczania i naprawdę ciekawe specjalizacje jak np. grafika komputerowa http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... omputerowa czy inne - naprawdę jest w czym wybierać. A koszty są dużo niższe niż zagranicą

europejski festiwal smaku program
Awatar użytkownika
Wiola
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2020, 17:57

Re: Studia w Anglii?

Post autor: Wiola »

Szczerze to nie slyszalam jeszcze o tym rozwiazaniu.
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Studia w Anglii?

Post autor: Szefowa »

Zanim zdecydujecie się na studia w Anglii, warto byłoby moim zdaniem podszkolić swój angielski. Szkoła Językowa ProfiLingua oferuje profesjonalne kursy językowe z angielskiego również w systemie on-line. Z ich ofertą możecie zapoznać się na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online, polecam ;)
Awatar użytkownika
brodka
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:02

Re: Studia w Anglii?

Post autor: brodka »

Jeśli ktoś chce wyjechać to czemu nie. Jednak większość woli uczyć się w naszym kraju. Dobrych uczelni i przyszłościowych kierunków według mnie nie brakuje. Jednym z takich jest logistyka na https://www.ssw-sopot.pl/Logistyka/ . Jeśli ktoś chce się w tym kierunku rozwijać, to ta uczelnia jest godna polecenia. Warto dodać, że cały czas w tej branży są poszukiwani dobrzy specjaliści, więc praca jest.
Awatar użytkownika
gromna
Posty: 166
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:00

Re: Studia w Anglii?

Post autor: gromna »

Też początkowo tak myślałam by wyjechać, ale ostatecznie fundusze nie pozwoliły. Ale nie żałuję, teraz studiuję https://vizja.pl/studia-wyzsze/psycholo ... ,ws61.html i zadowolona jestem z tej uczelni, wykładowców , zajęć - mimo że nauki pełno to też i żyję w pełni życiem studenckim , znajduję na to czas ;)
Awatar użytkownika
felicita6
Posty: 471
Rejestracja: 29 mar 2019, 15:46

Re: Studia w Anglii?

Post autor: felicita6 »

Na samym początku należy postawić na jak najlepsze doszkolenie swojego języka w tym temacie. To ważna kwestia, więc warto znaleźć sposób, który pomoże Ci w jak największym zdobywaniu praktyczności. Polecam w takim wypadku postawić na https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online, który da Ci szansę na zdobywanie doświadczenia w mówieniu, a także przełamywaniu barier.
Awatar użytkownika
Koralik
Posty: 89
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:18

Re: Studia w Anglii?

Post autor: Koralik »

Wiem, że czasem warto wyjechać za granicę aby studiować. Jednak ja wolę wybrać jaki dobry kierunek na polskiej uczelni. Często rozmyślam o psychologii i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to byłoby coś dla mnie. Nawet zaglądam na taką ciekawą stronę https://studiapsychologiczne.pl . Jest na niej wiele artykułów związanych właśnie z tą tematyką.
bośka

Re: Studia w Anglii?

Post autor: bośka »

W sumie ja nie mam takich aż planów i marzeń. Dla mnie wystarczającym kierunkiem będzie nasza piękna Polska, ale zdecydowanie warto powiedzieć, że nie byle co mnie też interesuje. Jak moja mama kiedyś, tak dziś ja będę studiować pielęgniarstwo . Wiem, że to ważna praca i chcę ją wykonywać.
miłkaś

Re: Studia w Anglii?

Post autor: miłkaś »

Ja zanim pójdę na studia najpierw musze zrobi maturę, na stronie jaką jest https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-biologia-2021 Znalazłam bardzo interesujące oferty na podręczniki które mogą pomóc mi w dobrym wyniku z matury, potrzebuję conajmniej 65% z pisemnej biologii.
juliasokół

Re: Studia w Anglii?

Post autor: juliasokół »

Fajnie byłoby studiować za granicą bo jednak łatwiej jest później znaleźć pracę w swoim bądź podobnym zawodzie. U nas w Polsce niestety ludzie po wielu latach studiów nie mają nic poza papierkiem. Jest ogromne bezrobocie, a większość młodych wyjeżdża za granicę do pracy. Mój brat właśnie wczoraj rezerwował bus do anglii żeby wyjechać i co zarobić.
Śnieżka

Re: Studia w Anglii?

Post autor: Śnieżka »

Właśnie dlatego tak atrakcyjne są studia dualne, które oferuje https://www.ssw-sopot.pl/ . To połączenie zdobywania wiedzy z umiejętnościami praktycznymi. Dzięki temu kończąc studia mamy już doświadczenie praktyczne, tak często wymagane przez wielu pracodawców.
żera

Re: Studia w Anglii?

Post autor: żera »

Ja bym chyba nie zdecydowała się na tak daleki wyjazd, bo przecież w polsce również mamy fajną ofertę jeśli chodzi o uczelnie. Sporo z nich w ogóle oferuje naukę w modelu dualnym, o czym tutaj https://edunet-poland.pl/studia-dualne- ... udiowania/ można poczytać
ODPOWIEDZ