Podręczniki szkolne

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
partyzantos
Posty: 72
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:49

Podręczniki szkolne

Post autor: partyzantos »

Wakacje coraz bliżej. Nie wiem jak to u Was jest, ale mi się zawsze to kojarzy z polowaniem na podręczniki. No i co roku ten sam problem, która księgarnia podręczniki w najlepszych cenach wystawi. Często było tak, że różnice miedzy księgarniami były naprawdę ogromne, osiągające po 20-30%. W tamtym roku najtaniej było na https://livro.pl/ksiazki/podreczniki-sz ... kacja.html. Mam nadzieję, że w tym roku również będą w stanie zaoferować najlepsze ceny.
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:27

Re: Podręczniki szkolne

Post autor: Mikka »

Edukacja w szkole, podręczniki to jedno. Czasami jednak potrzebna jest dodatkowa pomoc. Dlatego warto pamiętać o takich stronach jak https://matmadlaciebie.pl gdzie można zapisać się na niedrogie korepetycje z matematyki. Dzięki, którym można ułatwić sobie zrozumienie różnych wzorów, rozwiązywania zadań.
Awatar użytkownika
Ladrian
Posty: 87
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:11

Re: Podręczniki szkolne

Post autor: Ladrian »

Faktycznie opłaca sie bardziej kupować teraz wiosna, niż czekać do lata, kiedy to ceny podręczników są o wiele wyższe. No i dobrze jest kupować w księgarniach internetowych. Księgarnie stacjonarne nie oferują wielu zniżek, podczas gdy księgarnie internetowe oferują zwykle ceny korzystniejsze o jakieś 30%.....

Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie do Ravelo:
https://www.ravelo.pl/podreczniki-szkolne

W księgarni obecnie oferują zniżki rzędu do 35% na podręczniki.
Awatar użytkownika
ewelka9211
Posty: 115
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:58

Re: Podręczniki szkolne

Post autor: ewelka9211 »

Podręczniki podręcznikami, ale szkoła już wybrana? Wiem, że wielu rodzicom zależy na tym, aby dziecko realizowało odpowiedni program nauki języka angielskiego, dlatego można wybrać szkołę Te Vizja na Wawrze, która kładzie duży nacisk na język angielski. Dzięki tej szkole Wasze dziecko bardzo szybko może zapoznać się z językiem angielskim na standardowych szkolnych zajęciach.
Awatar użytkownika
gromna
Posty: 166
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:00

Re: Podręczniki szkolne

Post autor: gromna »

Szkołę zawsze możesz zmienić jeśli okaże się że coś w niej jest nie tak. To nie jest decyzja na wszystkie lata :) Gorzej z książkami bo bywają szkoły co wymagają innych podręczników w tedy trzeba szukać na internecie. Ja często sprawdzam tę księgarnie https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html czy nie mają książek których nigdzie indziej nie mogę znaleźć
Kaśka

Re: Podręczniki szkolne

Post autor: Kaśka »

Ja tam co roku staram się kupić używane, moje dzieci bardzo dbają o swoje rzeczy, więc jestem w stanie je potem sprzedać dugi raz, więc czasem nawet uda się wyjść prawie na zero. Jak się nie uda odsprzedać w szkole to po prostu biorę je do skupu książek o tutaj:https://szkola.ksiegarnialiber.pl/150-skup-podrecznikow, zawsze dostaje dobrą cenę za zadbane książki. :)
Awatar użytkownika
remigiuszsikora
Posty: 55
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:23

Re: Podręczniki szkolne

Post autor: remigiuszsikora »

Zmiast w księgarni to lepiej skorzystać z kiermaszu książek - często w szkole jest taki organizowany, a jak nie to może odkupić od kogoś z wyższego rocznika. Zawsze kogoś się zna :) Albo poszukać dobrych ofert na olx czy allegro, można znaleźć całe zestawy używanych książek do kupienia :)
ODPOWIEDZ