ocieplenie budynku a klinkier

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
albinalsz
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2019, 11:59

ocieplenie budynku a klinkier

Post autor: albinalsz »

Czy cegły, płytki albo inne rodzaje budulca, ale wykonane z klinkieru mają jakiś wpływ na to, w jaki sposób powinien być ocieplony budynek?
Szukam też informacji po bardziej specjalistycznych stronach - i nie powiem, żeby gdzieś temat został gdziekolwiek szerzej, tak bardziej technicznie omówiony. Na podstawie https://www.feldhaus.pl/pl/produkty/29/ ... linkierowa udało mi się ustalić tyle, że takie rozwiązanie "daje dużą swobodę stosowania na systemach ociepleniowych". Dużą, ale nie pełną - czyli tak jakby klinkier nie wszędzie nadawał się równie dobrze.
Czy ktoś wie coś więcej w tej kwestii?
Awatar użytkownika
plakkan
Posty: 34
Rejestracja: 01 cze 2020, 10:28

Re: ocieplenie budynku a klinkier

Post autor: plakkan »

Temat bardzo ciekawy, bo aktualnie sam szukam pomysłu na fajną elewację. Trafiłem na ten link i widzę, że jest to firma zajmująca się tym od bardzo dawna także posiadają niezbędne doświadczenie, ale z drugiej strony zastanawiam się czym kierować się przy wyborze takiej firmy. Co możecie mi doradzić?
koleś

Re: ocieplenie budynku a klinkier

Post autor: koleś »

Wydaje mi się, że klinkier będzie jeszcze bardziej trzymał ciepło, a o montażu to już z fachowcami należy pogadać. Ja wam powiem, że takie https://ropeexpert.pl/mycie-elewacji-gdansk/ mycie elewacji może wam się potem przydać. I jeśli już, to warto zdecydowanie się na to skłonić.
maśka

Re: ocieplenie budynku a klinkier

Post autor: maśka »

a co powiecie o elewacji ? Z tego co czytałam to całkiem fajne usługi mają na http://dreved.pl/ znajdziecie nie tylko ciekawą ofertę w tym zakresie, ale również jest wiele poradników, z których warto skorzystać. . . .
Lolek

Re: ocieplenie budynku a klinkier

Post autor: Lolek »

Jeśli podoba wam się klinkierowa elewacja, ale najpierw musicie jeszcze ocieplić dom to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowych płyt styropianowych z wprasowanym klinkierem. Rewelacyjne rozwiązanie, dzięki któremu od razu, po wykonaniu ocieplenia, będziecie mieć też ładną elewację. Producentem takich płyt u nas w Polsce jest firma Styromat - https://www.styromat.com.pl/, i to jest jedyny tego typu produkt polski na rynku. Bardzo fajnie się to u nas sprawdziło bo montaż jest na sucho, więc niezależnie od pogody można płyty montować. Można stosować i przy nowych domach i przy remoncie starszych budynków.
ODPOWIEDZ