Nauka

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
felicita6
Posty: 471
Rejestracja: 29 mar 2019, 15:46

Nauka

Post autor: felicita6 »

Sprawdzian z biologi w poniedziałek? A może właśnie jesteś na etapie zdobywania wiedzy z zakresu języka polskiego, ale brak Ci konkretnych notatek? Nie przejmuj się. Wejdź na https://www.dlaucznia.pl/ gdzie znajdziesz wszystko czego dusza potrzebuje w zakresie wszystkich przedmiotów szkolnych.
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Nauka

Post autor: Szefowa »

A czy Wasze dzieci uczą się jakiś języków obcych? Jeśli tak, to jakich? Widziałam ostatnio na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... dla-dzieci całkiem ciekawą ofertę szkoły językowej ProfiLingua, która ma swoje oddziały w całej Polsce i jak widać organizuje również ciekawe kursy dla dzieci. Jak sądzicie, warto tam zapisać pociechę na taki kurs?
Awatar użytkownika
martyna0992
Posty: 71
Rejestracja: 15 mar 2019, 10:55

Re: Nauka

Post autor: martyna0992 »

To niezwykle ważne, aby nieustannie się rozwijać – takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat. Jeśli pracujesz, poproś swojego pracodawcę o organizację szkolenia, które mógłbyś wykorzystać w swojej pracy. Istnieją firmy, takie jak https://craftware.pl/szkolenia/ które są wyspecjalizowane w przeprowadzaniu różnych szkoleń. Myślę, że powinieneś skorzystać z jej usług.
Awatar użytkownika
jagoda
Posty: 48
Rejestracja: 09 paź 2019, 21:20

Re: Nauka

Post autor: jagoda »

Moje dziecko w tym roku przystępuje do egzaminu dojrzałości a że od dawna ma problemy z biologią to kupiła sobie dodatkowe materiały z tego przedmiotu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/teraz-matur ... 28969.html . Są to powtórki z materiału tuz przed egzaminem.
majuś002

Re: Nauka

Post autor: majuś002 »

Musicie sprawdzić całą możliwą ofertę, aby jak najlepiej wybrać, no i aby wybrać najlepszą szkołę. Jeśli szukasz czegoś w Warszawie to ja polecam http://okopowa.edu.pl/ . W ofercie rozszerzone nauczanie oraz bardzo fajne grono pedagogiczne, które posiada świetne sposoby nauki oraz dużą kreatywność.
mczayś333

Re: Nauka

Post autor: mczayś333 »

Jakie liceum w ogóle wybraliście dla swojego dziecka? U nas była to trudna decyzja, ale po wielu opiniach zdecydowaliśmy się na Te Vizję. Głównie dlatego, że w swojej ofercie posiadają program IB. Taki program służy temu, aby każdego ucznia przygotować na napisanie matury międzynarodowej.
ćiuka

Re: Nauka

Post autor: ćiuka »

Jeśli macie wątpliwości dotyczące tego na przykład czy warto iść na studia to zobaczcie sobie stronę https://wsmw.edu.pl/ tam pojawiają się ciekawe artykuły na tematy edukacyjne. Sama zastanawiam się nad doktoratem i odpowiedzi na swoje wszystkie pytania znalazłam właśnie na tej stronie.
oluś90322

Re: Nauka

Post autor: oluś90322 »

A jakie studia wybieracie? U mnie wybór padł na AEH w Warszawie i studia już skończone, z bardzo dobrym wynikiem, a ja dalej miło wspominam tą uczelnię. Nie spodziewałam się, że trafię na taki ogrom wiedzy i na tak świetnych wykładowców, którzy z zaangażowaniem podchodzili do przekazywania wiedzy.
liżka

Re: Nauka

Post autor: liżka »

Nauka jest ważna i to bez względu na wiek :) ja 2 lata temu, gdy byłam w klasie maturalnej i podejmowałam decyzję co chcę dalej w życiu robić zdecydowałam, że złożę papiery na pielęgniarstwo. Wybrałam Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/. Bardzo wysoki poziom, wykwalifikowana kadra, ciekawe zajęcia. Czesne też rozsądne :)

kaloryfery do bloku
Śnieżka

Re: Nauka

Post autor: Śnieżka »

Obecnie jest wiele bardzo interesujących kierunków studiów. Moja córka właśnie zdaje maturę i planuje wybrać się na wzornictwo do https://www.ssw-sopot.pl/wzornictwo/ . Jest to kierunek o profilu praktycznym, będącym połączeniem wzornictwa przemysłowego i sztuki użytkowej. Ma on charakter interdyscyplinarny, stanowiący integralną część architektury i znacząco wpływając na jej wyraz. Projektowany kierunek odpowiada programowo potrzebie przygotowania absolwenta do sztuki projektowania nowoczesnych form użytkowych i towarzyszących im przestrzeni w czterech uzupełniających się zakresach: produkt, mebel, opakowania i mobilność.
bartłomiej

Re: Nauka

Post autor: bartłomiej »

Moim zdaniem nauka jest bardzo ważna, żeby coś osiągnąć w życiu, trzeba się dokształcać. wady nauki zdalnej to między innymi brak przebywania w towarzystwie innych osób, dla niektórych może to być ciężkie, a także też to, że nie każda uczelnia jest przystosowana do takiej możliwości, ale także taka nauka niesie za sobą wiele zalet.
inguś80

Re: Nauka

Post autor: inguś80 »

Witam,zalezy mi na tym,by zachecic swoich uczniow do udzialu w roznych konkursach i apelach. Chcę zachęcić ich do starania sie o stypendium. Uwazam,ze takie granty to dla uczniów wartościowa nagroda. Co sądzicie o programie tej fundacji https://efc.edu.pl/ ? Proszę o wasze opinie.
Aguś_66

Re: Nauka

Post autor: Aguś_66 »

Interesuje mnie kurs online programowania dla dzieci. Czy znacie sprawdzone szkoły, które oferują taki kurs online? Zależy mi na doświadczonych nauczycielach, którzy podchodzą do każdego dziecka indywidualnie. Ostatnio znalazłam kurs online InstaKółko https://instakolko.pl/
ćmata

Re: Nauka

Post autor: ćmata »

Aktualnie jest spory popyt na inżynieryjne kierunki studiów i to nie dziwi, bo specjalistów stale brakuje na rynku. Gdybyście byli zainteresowani zarządzaniem oraz inżynierią produkcji to ta uczelnia http://www.wseiz.pl/pl/uczelnia/wydzial ... -produkcji przygotowała ciekawą ofertę
kaśka

Re: Nauka

Post autor: kaśka »

Jeśli wasze dzieci mają jakieś trudności w nauce, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.eduksiegarnia.pl/trudnosci- ... -cwiczenia . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji, jeśli chodzi o różne pomoce. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie.
luśka

Re: Nauka

Post autor: luśka »

Uczymy się całe życie ;) Ja ostatnio np korzystam z tego kursu - https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online/ i rozwijam swoje umiejętności w rozmawianiu po angielsku, bo miałam blokadę. Jest już znacznie lepiej, kurs jest skuteczny no i można z niego korzystać kiedy tylko się chce.
bożena

Re: Nauka

Post autor: bożena »

Jak dla mnie nauka języka niemieckiego jest naprawdę ważna, próbowałam nauczyć się tego języka na własną rękę, ale jednak brakowało mi samozaparcia, dlatego też zapisałam się na bardzo fajny kurs do https://www.structura.pl , gdzie zyskałam sporą wiedzę. Możecie zapisać się na kurs online albo stacjonarny.
hańcia

Re: Nauka

Post autor: hańcia »

Nauka jest ważna i to od najmłodszych lat. Moim zdaniem warto na przykład zastanowić się nad programowaniem, ostatnio jest bardzo popularne. Tutaj są fajne kursy programowania dla dzieci - https://instakolko.pl/, można sobie przejrzeć ofertę. Jeśli tylko byłyby zainteresowane, to bardzo warto. :)
kaśka809

Re: Nauka

Post autor: kaśka809 »

Witam,co sądzicie o tym,by zainwestowac w swoje wyksztalcenie i swoj rozwoj? Mam neiwielka firme,ktora zajmuje sie marketinigiem,fotografią i kręceniem spotów. Zalezy mi na tym,by zainwestować w rozwoj firmy. https://ironsky.pl/szkolenia-uavo/egzam ... rona-uavo/ Co sądzicie o tym temacie?
łucja90

Re: Nauka

Post autor: łucja90 »

Na pewno do nauki przydają podręczniki szkolne - na przykład podręczniki do 1 klasy: https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-s ... 168,k.html . Dlatego warto wiedzieć, gdzie się w nie zaopatrzyć. Księgarnia internetowa PWN ma bardzo bogatą ofertę jeśli chodzi o wybór podręczników.
Awatar użytkownika
qermina
Posty: 165
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:41

Re: Nauka

Post autor: qermina »

Jeżeli chodzi o naukę to szukałam zawsze szybkich metod nauczania. Znalazłam na portalu http://www.tubasiedlec.pl/blogi/czytaj/ ... k-seniorow przed rozpoczęciem pracy w Niemczech podszlifowałam podstawy w niecały miesiąc, co pozwoliło mi na bezproblemową komunikację.
mórtka

Re: Nauka

Post autor: mórtka »

Dla mnie stosownym planem okazało się skorzystanie z kursów językowych. Oferta https://www.bestgerman.pl/kursy-jezykowe jest akurat pod tym względem najbardziej atrakcyjna, także zwróć uwagę na ich ofertę. Swoje kwalifikacja warto podwyższać na każdym, możliwym polu!
Awatar użytkownika
kaniks
Posty: 900
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:41

Re: Nauka

Post autor: kaniks »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : http://activekids.edu.pl
gąsiek

Re: Nauka

Post autor: gąsiek »

Nauka to też zabawa i pasja! Ja bardzo często lubię wyszukiwać całkowicie nowe i niespodziewane fakty z różnych dziedzin nauki. Ostatnio googlując frazę 'madagaskar polska kolonia' znalazłam coś takiego - https://odrabiamy.pl/razem/madagaskar-polska-kolonia/ i dla mnie to naprawdę mega interesująca sprawa.
hiczungł

Re: Nauka

Post autor: hiczungł »

Wiele mnie nauczyły warsztaty MINDFULNESS realizowane przez https://uwaznoscnacodzien.pl/pl/i/WARSZ ... FULNESS/35 . Głównym celem było tutaj zadbanie o poprawę czujności i skupienia z którym to ciężko w dzisiejszych czasach. Ale ten kłopot już za mną! Uzyskałem w ten sposób niebywałą wiedzę.
Pałka

Re: Nauka

Post autor: Pałka »

Na maturze zdawałam taki przedmiot chemię. Bała, się że nie zdam więc postanowiłam iść na kursy maturalne chemia https://chemmaster.pl/ . Bardzo się cieszę że tam poszłam, te kursy mi bardzo pomogły i dzięki temu zdałam maturę. A teraz poszłam na studia farmaceutyczne :)
Madziuś78

Re: Nauka

Post autor: Madziuś78 »

Szukam kursu, w którym będą zajęcia z c++ dla dzieci online. Zależy mi na kompetentnych nauczycielach i szerokim programie nauczania. Do tej pory znalazłam kurs InstaKółko. Czy ktoś z was był na takim kursie i może podzielić się opinią?
Szukam kursu, w którym będą zajęcia z c++ dla dzieci online. Zależy mi na kompetentnych nauczycielach i szerokim programie nauczania. Do tej pory znalazłam kurs InstaKółko. Czy ktoś z was był na takim kursie i może podzielić się opinią?
https://instakolko.pl/programowanie-cpp-dla-dzieci/
matyjas

Re: Nauka

Post autor: matyjas »

felicita6 pisze: ↑02 lut 2020, 16:47 Sprawdzian z biologi w poniedziałek? A może właśnie jesteś na etapie zdobywania wiedzy z zakresu języka polskiego, ale brak Ci konkretnych notatek? Nie przejmuj się. Wejdź na https://www.dlaucznia.pl/ gdzie znajdziesz wszystko czego dusza potrzebuje w zakresie wszystkich przedmiotów szkolnych.
Każdy ma prawo robić, co chce. Ja chcę zostać fizjoterapeutą. Wiem, że takie https://www.twojecentrum.pl/studia-oste ... peuty.html kroki muszę podjąć. W rodzinie się śmieją, mówią, że to w sumie nie jest dla mnie. A ja uważam, że jak najbardziej. Zyskam nie tylko dobry zawód, ale i niezależność.
alinka

Re: Nauka

Post autor: alinka »

Przede wszystkim to co chcemy studiowac, musi byc zgodne z naszymi zainteresowaniami, tak, zeby nam sie potem dobrze pracowało :) Gdyby ktoś z was był zainteresowany pedagogiką, praca socjalną i ogolnie pokrewnymi kierunkami, to tutaj https://uczelniakorczaka.pl/ :) oferta naprawde fajna
ODPOWIEDZ