komoda po babci

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
tomasz76
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2020, 12:17

komoda po babci

Post autor: tomasz76 »

Mam ostatnio sporo wolnego czasu i postanowiłem dobrze go wykorzystać. Mam do odnowienia komodę po babci, która bardzo długo na to czekała :D. W sumie nigdy jeszcze nie miałem okazji odnawiać mebli, ale myślę że warto się uczyć nowych rzeczy. Będę musiał ten kredens odmalować, ale zanim do tego przystąpię to trzeba go najpierw oczyścić. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale myślę że najlepiej do tego sprawdzą się szczotki walcowe , które dokładnie pozwolą przygotować mebel do malowania. Możecie mi podpowiedzieć, czy dobrze kombinuję z tymi szczotkami?
Sopłe74

Re: komoda po babci

Post autor: Sopłe74 »

Pomysł na renowacje jest super, dobrze jest wykorzystać stare meble tak długo jak są zdatne do użytku. Nasza komoda od babci była w za słabym stanie i byliśmy zmuszeni kupić nową komodę https://www.vox.pl/meble-vox-komody-i-bufety, VOX ma rewelacyjne rozwiązania wraz z organizerami do szuflad. Dzięki czemu komfort użytkowania takiej komody jest znaczny. Starsze meble nie zawsze są tak funkcjonalne jak tego potrzebujemy.
Awatar użytkownika
Neya
Posty: 441
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:22

Re: komoda po babci

Post autor: Neya »

Stare meble po babci czy dziadku mogą być prawdziwymi działami sztuki, które z czasem zapewne będą zyskiwały na wartości. Dobrym rozwiązaniem jest zasięgniecie porady eksperta, aby dowiedzieć się, w jakim stylu i z jakiej epoki pochodzi zabytkowe wyposażenie wnętrz. O stylach starych mebli przeczytasz w artykule: https://antiquebeauty.eu/artykul/w-jaki ... meble/blog, moim zdaniem na uwagę zasługują zwłaszcza te pochodzące z okresu ludwikowskiego.
ODPOWIEDZ