Jak produkuje się piwo?

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
usper

Jak produkuje się piwo?

Post autor: usper »

Wiecie takie rzeczy? piję dużo piwa ale jak córka mnie zapytała gdzie i jak się go robi to sam nie wiem co jej powiedzieć. A przecież u nas tyle browarów jest.
Awatar użytkownika
bartoszN
Posty: 213
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:01

Re: Jak produkuje się piwo?

Post autor: bartoszN »

Pewnie, że w browarze. Do niektórych można się wybrać i zobaczyć na żywo jak taka produkcja wygląda. W teorii wszystko masz na https://www.wolepiwo.pl/ również opisują jak wygląda produkcja piwa bez zawartości alkoholu. Ogólnie branża piwowarska w naszym kraju ma duże znaczenie i jest bardzo rozwinięta, nawet warto sobie poczytać jak dokładnie produkcja wygląda.
mattów

Re: Jak produkuje się piwo?

Post autor: mattów »

Duże koncerny zajmują się produkcją seryjną, zatem potrzebują odpowiedniego wsparcia poprzez oprogramowanie klasy ERP do zarządzania procesami produkcyjnymi takimi jak: harmonogramowanie czy planowanie.
Awatar użytkownika
fanlechbiznes
Posty: 219
Rejestracja: 26 lip 2019, 17:28

Re: Jak produkuje się piwo?

Post autor: fanlechbiznes »

Piwo powstaje w wyniki procesu fermentacji, wiem że w tym procesie często używa się różnych układów przepompowni, to w końcu produkcja spożywcza. Firma Bartosz to producent dopasowanych i wydajnych układów przepompowni wody i ścieków https://www.bartosz.com.pl/oferty/uklad ... e-sciekow/ . Praktycznie każdy zakład musi mieć taki układ, może nie bierze on bezpośredniego udziału w produkcji ale jest bardzo ważny z punktu widzenia jej utrzymania.
Oluś19

Re: Jak produkuje się piwo?

Post autor: Oluś19 »

usper pisze: ↑23 wrz 2020, 9:51 Wiecie takie rzeczy? piję dużo piwa ale jak córka mnie zapytała gdzie i jak się go robi to sam nie wiem co jej powiedzieć. A przecież u nas tyle browarów jest.
Nie wiem czy piwo jest zdrowe. Dlatego też nie wypowiadam się w tej kwestii.
____
ekspozytor naladowy
Awatar użytkownika
urbanczyk
Posty: 255
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:50

Re: Jak produkuje się piwo?

Post autor: urbanczyk »

Faktycznie, jest to bardzo ciekawy temat! Swoją drogą, wiecie ile kalorii zawiera piwo? Jeżeli szukacie informacji na ten temat, to zajrzyjcie na stronę https://piwnysmakosz.pl/a/tvfg,ile-kalo ... rybu-zycia - tutaj wszystko bardzo dokładnie zostało opisane.
ODPOWIEDZ