Bolesne miesiączki

Rozmowy nie tylko o pracy - życie, rodzina, związki, zdrowie.
Awatar użytkownika
Zoffia
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2019, 14:26

Bolesne miesiączki

Post autor: Zoffia »

Odkąd pamiętam mam bardzo bolesne miesiączki. Czasami do tego stopnia, że nie daję rady nawet z domu pracować i muszę brać wolne. Przez jakiś czas brałam Nospę z Paracetamolem, później Nimesil, ale ile lat miesiąc w miesiąc można tak się katować lekami? Ciepłe okłady tylko nieznacznie zmniejszają ból. Macie jakieś naturalne sposoby, jak zmniejszyć ból, żeby dało się w miarę normalnie funkcjonować? Bo o całkowitym wyeliminowaniu bólu to chyba nawet nie marzę…
Awatar użytkownika
Wercia123
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2019, 15:44

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Wercia123 »

Warto zwrócić uwagę na dietę. Na kilka dni przed miesiączką nie jedz ostrych i ciężkostrawnych rzeczach. Cudów nie ma, ale trochę lepiej jest.
Awatar użytkownika
Anastazja
Posty: 39
Rejestracja: 16 sty 2019, 10:09

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Anastazja »

A nie myślałaś o tabletkach hormonalnych?
Awatar użytkownika
Zoffia
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2019, 14:26

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Zoffia »

No nie, nie chcę niczego brać, szukam naturalnych metod.
Awatar użytkownika
Anastazja
Posty: 39
Rejestracja: 16 sty 2019, 10:09

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Anastazja »

Ale dobrze dobrane tabletki to naprawdę błogosławieństwo.
Awatar użytkownika
Zoffia
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2019, 14:26

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Zoffia »

Ok, rozumiem, ale nie chcę.
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:47

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Karolina »

Na bóle doskonale sprawdzają się zioła. Na pewno warto pić rumianek, który łagodzi. Ale zaczynaj już kilka dni przed spodziewanym okresem. Ale ziół jest więcej – coś w książce właściwościach leczniczych wody utlenionej czytałam. Sama piję rumianek i wywar z imbiru 😊
Awatar użytkownika
lampionik
Posty: 53
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:11

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: lampionik »

Nie zawsze warto od razu ładować w siebie chemię. Czasami zioła też dają dużą ulgę i rozluźniają mięśniówkę jelit. Wejdź może na doz.pl w kategorię DOZ ZIELNIK https://www.doz.pl/apteka/k2569-ZIELNIK_DOZ i jestem przekonana, że znajdziesz fajne preparaty naturalne na bolesne miesiączki.
Awatar użytkownika
krakowska
Posty: 193
Rejestracja: 11 lip 2019, 15:15

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: krakowska »

mnie nic nie przekona do ziół, już próbowałam wszystkiego
Awatar użytkownika
pasta
Posty: 71
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:09

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: pasta »

Ja chyba też ale czy pomyślałaś o tabletkach antykoncepcyjnych? Przeczytaj ten http://antykoncepcjanamiare.pl/antykonc ... epcyjnymi/ artykuł, tu jest mowa o poza antykoncepcyjnym działaniu tabletek. One pomagają się pozbyć bolesnych miesiączek
Awatar użytkownika
Ozzi
Posty: 103
Rejestracja: 14 lut 2020, 12:17

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Ozzi »

tez mam straszliwe problemy i nie wiem co z tym zrobić :/
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:30

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: kasia »

Jeżeli chodzi o bolesne miesiączki kochana, to najlepiej się zapisz do dobrego ginekologa :) ja zapisałam się do dr Judyckiej do szpitala mazovia i dobrała mi antykoncepcje pod takim kątem, że teraz nie mam kompletnie problemu żądnego z bolesnymi miesiączkami mocnym krwawieniem etc :)
Awatar użytkownika
Solanna
Posty: 29
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:32

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Solanna »

Mnie tez pomogla antykoncepcja ,wcześniej to było nie do zniesienia ale od kiedy biore belarę to minęły i problemy z okresem i dokuczliwy pms. Warto sobie pomóc.
Awatar użytkownika
krakowska
Posty: 193
Rejestracja: 11 lip 2019, 15:15

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: krakowska »

Może to być też jeden z bardzo częstych objawów endometriozy, ale trudno zdiagnozować tą chorobę, potrzebna będzie sonovaginografia czyli usg z kontrastem jakie można zrobić między innymi w szpitalu medicover
Awatar użytkownika
matyldka
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2020, 20:25

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: matyldka »

Wiem co to znaczy mieć bolesne miesiączki, bo dość długo się z nimi zmagałam. Z czasem stawały się one coraz bardziej do nie zniesienia. Dlatego postanowiłam w końcu coś z tym zrobić i wybrałam się do ginekologa. Zrobił mi badania i przepisał tabletki antykoncepcyjne vines. Nie potrzebowałam się co prawda zabezpieczać, ale teraz pms to już żadnego nie odczuwam, co jest świetną sprawą dla mnie.
łoka12

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: łoka12 »

Ja brałam Balearę, ale zdecydowanie nie była dla mnie. Mocno po niej przytyłam i nie mogłam zejść z wagi, plus byłam ciągle głodna. W końcu poszłam do innego ginekologa i przypisała mi całkiem inne tabletki anty i wszystko okej było. A ten ginekolog jest w https://innova-med.pl/ macie, może Wam pomoże. Aha, ja byłam u Pani Turowskiej :)
Ewęlina

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: Ewęlina »

Jeśli chodzi o belarę to sie nie zgodzę ;) Tez stosuję te pigułki od lat i nie tyję, nie mam po nich żadnych skutków ubocznych i nie spada mi libido. Dodatkowo świetnie uregulowały mi okres i pms już mi nie dokucza, piszesz ze ciągle byłaś głodna, no własnie tyjemy z nadmiaru jedzenia nie z antykoncepcji.
świerk

Re: Bolesne miesiączki

Post autor: świerk »

Wiecie co mi pomogło na PMS ( huśtawka nastrojów i rozdrażnienie?)? Tabletki antykoncepcyjne. Moja lekarka z takiej warszawskiej kliniki Gabinety Łucka mi dobrała odpowiednie pigułki. Teraz w końcu mogę normalnie funkcjonować, miesiączka też jest regularna, nic mnie nie boli, tabletki nie spowodowały też u mnie tycia. Są idealnie dobrane!
ODPOWIEDZ