Trzoda chlewna - hodowla

Gospodarka a rozwój Twojego biznesu. Jak radzić sobie w czasie kryzysu gospodarczego? Rozwiązania dla Twojej firmy.
Maśni

Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: Maśni »

Na pewno znajdą się tutaj też rolnicy posiadający większe gospodarstwa i będą w stanie doradzić w temacie. jestem właścicielem hodowli trzody chlewnej, mam taki problem, że część moich loszek właściwie nie reaguje na knura, w związku z czym wiadomo, powtarzają się puste dni, za dużo mnie to kosztuje. Co mogę zrobić, jakieś propozycje? Wiem, że można kupić preparaty z feromonami knura, jak to się sprawdza?
jusż

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: jusż »

Maśni pisze: ↑02 sie 2021, 12:08 Na pewno znajdą się tutaj też rolnicy posiadający większe gospodarstwa i będą w stanie doradzić w temacie. jestem właścicielem hodowli trzody chlewnej, mam taki problem, że część moich loszek właściwie nie reaguje na knura, w związku z czym wiadomo, powtarzają się puste dni, za dużo mnie to kosztuje. Co mogę zrobić, jakieś propozycje? Wiem, że można kupić preparaty z feromonami knura, jak to się sprawdza?
Problem z wykrywaniem rui to stosunkowo częsty problem, też to przerabiałem. Feromony jak najbardziej są do nabycia. Miałeś kiedykolwiek i jakąkolwiek styczność z tego typu preparatami?
łajdziak

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: łajdziak »

jusż pisze: ↑16 sie 2021, 21:57
Maśni pisze: ↑02 sie 2021, 12:08 Na pewno znajdą się tutaj też rolnicy posiadający większe gospodarstwa i będą w stanie doradzić w temacie. jestem właścicielem hodowli trzody chlewnej, mam taki problem, że część moich loszek właściwie nie reaguje na knura, w związku z czym wiadomo, powtarzają się puste dni, za dużo mnie to kosztuje. Co mogę zrobić, jakieś propozycje? Wiem, że można kupić preparaty z feromonami knura, jak to się sprawdza?
Problem z wykrywaniem rui to stosunkowo częsty problem, też to przerabiałem. Feromony jak najbardziej są do nabycia. Miałeś kiedykolwiek i jakąkolwiek styczność z tego typu preparatami?
A to takie preparaty w ogóle są dostępne? Sam mam tego typu problem już jakiś czas, zaczyna to powoli generować straty.
józeffek

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: józeffek »

łajdziak pisze: ↑18 sie 2021, 14:11
jusż pisze: ↑16 sie 2021, 21:57
Maśni pisze: ↑02 sie 2021, 12:08 Na pewno znajdą się tutaj też rolnicy posiadający większe gospodarstwa i będą w stanie doradzić w temacie. jestem właścicielem hodowli trzody chlewnej, mam taki problem, że część moich loszek właściwie nie reaguje na knura, w związku z czym wiadomo, powtarzają się puste dni, za dużo mnie to kosztuje. Co mogę zrobić, jakieś propozycje? Wiem, że można kupić preparaty z feromonami knura, jak to się sprawdza?
Problem z wykrywaniem rui to stosunkowo częsty problem, też to przerabiałem. Feromony jak najbardziej są do nabycia. Miałeś kiedykolwiek i jakąkolwiek styczność z tego typu preparatami?
A to takie preparaty w ogóle są dostępne? Sam mam tego typu problem już jakiś czas, zaczyna to powoli generować straty.
Oczywiście, są dostępne i nazywają się Boarbetter, nie słyszałeś?
ajiłicz

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: ajiłicz »

Maśni pisze: ↑02 sie 2021, 12:08 Na pewno znajdą się tutaj też rolnicy posiadający większe gospodarstwa i będą w stanie doradzić w temacie. jestem właścicielem hodowli trzody chlewnej, mam taki problem, że część moich loszek właściwie nie reaguje na knura, w związku z czym wiadomo, powtarzają się puste dni, za dużo mnie to kosztuje. Co mogę zrobić, jakieś propozycje? Wiem, że można kupić preparaty z feromonami knura, jak to się sprawdza?
a czy ktoś może więcej powiedziec o tym produkcie?
ażnik

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: ażnik »

ajiłicz pisze: ↑29 sie 2021, 20:32
Maśni pisze: ↑02 sie 2021, 12:08 Na pewno znajdą się tutaj też rolnicy posiadający większe gospodarstwa i będą w stanie doradzić w temacie. jestem właścicielem hodowli trzody chlewnej, mam taki problem, że część moich loszek właściwie nie reaguje na knura, w związku z czym wiadomo, powtarzają się puste dni, za dużo mnie to kosztuje. Co mogę zrobić, jakieś propozycje? Wiem, że można kupić preparaty z feromonami knura, jak to się sprawdza?
a czy ktoś może więcej powiedziec o tym produkcie?
A co chciałbyś konkretnie wiedzieć, służe pomocą.
ajiłicz

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: ajiłicz »

ażnik pisze: ↑12 wrz 2021, 13:38
ajiłicz pisze: ↑29 sie 2021, 20:32
Maśni pisze: ↑02 sie 2021, 12:08 Na pewno znajdą się tutaj też rolnicy posiadający większe gospodarstwa i będą w stanie doradzić w temacie. jestem właścicielem hodowli trzody chlewnej, mam taki problem, że część moich loszek właściwie nie reaguje na knura, w związku z czym wiadomo, powtarzają się puste dni, za dużo mnie to kosztuje. Co mogę zrobić, jakieś propozycje? Wiem, że można kupić preparaty z feromonami knura, jak to się sprawdza?
a czy ktoś może więcej powiedziec o tym produkcie?
A co chciałbyś konkretnie wiedzieć, służe pomocą.
Przede wszystkim, to jak sie to aplikuje?
KomińskiM

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: KomińskiM »

Ja z kolei mogę się z wami podzielić informacją, że przy karmieniu trzody chlewnej warto używać młóta browarnianego, to świetny dodatek paszowy, niedrogi i bardzo odżywczy. Oferuje go m.in. firma Domino, my od nich zamawiamy i jesteśmy w 100 % zadowoleni ze współpracy z nimi, mają dobre ceny i terminowo dostarczają młóto. Po więcej informacji tu was odsyłam: https://www.domino.org.pl/oferta/ Poczytajcie tu sobie szczegóły.
płotek

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: płotek »

Hodowla zwierząt wymaga nie tylko pracy, ale również odpowiedniego przygotowania. Niezbędne przyrządy do oporządzania zwierząt ułatwiają opiekę nad stadem, dlatego warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria. W ofercie sklepu https://e-hodowca.com każdy hodowca znajdzie akcesoria i wyposażenie, które ułatwią każdą hodowlę.
łasuch

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: łasuch »

medłon pisze: ↑20 wrz 2021, 22:45
ajiłicz pisze: ↑12 wrz 2021, 14:13
ażnik pisze: ↑12 wrz 2021, 13:38 ___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
A co chciałbyś konkretnie wiedzieć, służe pomocą.
Przede wszystkim, to jak sie to aplikuje?
To jest w formie sprayu, którym psikasz na ryjek, więc masz 99,9% pewności, że dobrze zaaplikowałeś.
a powiedz mi, ile tego trzeba zużyc?
medłon

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: medłon »

łasuch pisze: ↑21 wrz 2021, 21:30
medłon pisze: ↑20 wrz 2021, 22:45
ajiłicz pisze: ↑12 wrz 2021, 14:13
Przede wszystkim, to jak sie to aplikuje?
To jest w formie sprayu, którym psikasz na ryjek, więc masz 99,9% pewności, że dobrze zaaplikowałeś.
a powiedz mi, ile tego trzeba zużyc?
To kwestia mocno indywidualna akurat, bo ilość zależy tutaj od wielkości hodowli tak na prawdę.
Kalien

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: Kalien »

medłon pisze: ↑22 wrz 2021, 18:36
łasuch pisze: ↑21 wrz 2021, 21:30
medłon pisze: ↑20 wrz 2021, 22:45
To jest w formie sprayu, którym psikasz na ryjek, więc masz 99,9% pewności, że dobrze zaaplikowałeś.
a powiedz mi, ile tego trzeba zużyc?
To kwestia mocno indywidualna akurat, bo ilość zależy tutaj od wielkości hodowli tak na prawdę.
Ale pytanie chyba dotyczyło tego, ile produktu trzeba użyć na jedną loszkę, żeby produkt zdał egzamin? I skąd mamy pewność, że akurat odpowiednia jego ilość została zaaplikowana?
hiczungłów

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: hiczungłów »

Zdecydowaliśmy się również na hodowlę drobiu. Należało zacząć od zadbania o właściwe akcesoria i wyposażenie, stało się to możliwe po zapoznaniu z ofertą https://galloma.pl/oferta/ . Wszystko to okazało się niezawodne i charakteryzuje się kapitalną jakością. Sprawdź ,co mają w zanadrzu! Nawet mają systemy zarządzania.
Terek

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: Terek »

Jeśli chodzi o aplikację produkty boarbetter, to bez żadnych obaw, jest naprawdę łatwa. Produkt jest w formie emulsji i nakłada się ją "psiknięciem" na ryjek - zostawia kolor, więc mamy potwierdzenie, że produkt został prawidłowo nałożony. Moim zdaniem najlepsza opcja na wykrycie najlepszego czasu inseminacji.
łódka

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: łódka »

W biznesie opierającym się na hodowli zwierząt, należy zacząć od zaopatrzenia w stosowny sprzęt i wyposażenie. Wszystko to, w możliwie najwyższej jakości zapewnili nam https://rymek.com.pl/webpage/o-firmie.html . Były to ośrodki higieny doju, filtry do mleka i wiele innych - mówimy tutaj o krowach i przetwórstwie mlecznym.
łódka333

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: łódka333 »

A czy zaopatrzyłeś się już w stosowne wyposażenie chlewni ? Przy hodowli jest to według mnie obowiązkowa inwestycja, która z pewnością urozmaici i poprawi jakość większości z prac. Zalecam skupić się na tym aspekcie. Z oferty WESSTRON zamawialiśmy również projekt budynku inwentarskiego.
ódon

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: ódon »

Agro Serwis http://www.agro-serwis.com.pl/chlewnie-karmienie.html zapewnili nam najnowocześniejsze systemy związane z karmieniem. Głównie chodziło o automaty paszowe dla prosiąt, elementy związane ze schładzaniem kurników czy nawet paszociągi karolikowe, dostępne w ich ofercie. Myślę, że i Ty znajdziesz w tym coś dla siebie a faktycznie jest za czym się rozejrzeć. Warto również skupić się na ich ofercie schładzania kurników bo faktycznie robi to wrażenie, już na pierwszy rzut oka! A nasza hodowla wyłącznie na tym zyskuje.
Daniel4321łłłł

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: Daniel4321łłłł »

My głównie skupiamy się na późniejszych przetworach mlecznych. I tak oto, z pomocą RYMEK https://rymek.com.pl/webpage/o-firmie.html udało nam się zyskać zamierzony efekt. To oni dostarczyli nam specjalistyczny sprzęt umożliwiający osiągnięcie efektów na tym polu. Nasz obiekt inwentarski zostal sowicie wyposazony a do tego z ich strony moglismy liczyc na rozsadne planowanie. Dokladnie taki byl cel w tym wszystkim! Dobrze bylo zglosic sie do profesjonalistow z tej sprawie, takze polecam!
kórtkałłł

Re: Trzoda chlewna - hodowla

Post autor: kórtkałłł »

Nasza ostatnia inwestycja to mechaniczne zgarniacze obornika. W kapitalnej jakosci, rozwiazania tego typu zapewnili nam https://www.agrounima.pl/zgarniacze-obornika/ . Jakosc odgrywa tutaj istotna role, dokladnie tego bylo nam trzeba. Każdy typ tego urządzania produkowany jest z myślą o zastosowaniu w budynkach inwentarskich i obiektach o podobnym przeznaczeniu, które charakteryzują się podłużnym układem stanowisk dla bydła i trzody chlewnej. Dlatego i Ty skup sie na tym aspekcie.
ODPOWIEDZ