Założenie pierwszej działalności - pytania.

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
konradjaną

Założenie pierwszej działalności - pytania.

Post autor: konradjaną »

Dzień dobry. Planuję założyć swoją pierwszą, jednoosobową działalność gospodarczą. Firma ma zajmować się szeroko pojętą sprzedażą produktów fizycznych (m.in ubrań oraz akcesoriów). W mojej głowie zebrało się kilka nurtujących mnie pytań, na które nie potrafię znaleźć interesującej mnie odpowiedzi. Byłbym rad, gdybyście Państwo mi pomogli i rozjaśnili te kilka kwestii, mianowicie:

1. Jakiej wysokości oraz jakie koszta pozostałyby mi do zapłacenia, jeżeli chciałbym skorzystać z ulgi na start? Dodam, że jednocześnie pracuję na umowie zlecenie i zakładając działalność nie zakończyłbym tej pracy.



2. Czy muszę posiadać kasę fiskalną? Towar zamierzam sprzedawać detalicznie osobom fizycznym.



3. Czy zakupując towary na firmę, lecz nie do odliczenia z podatku dochodowego, muszę to gdzieś uwzględnić i odprowadzić z tego jakiś podatek?



4. Nawiązując do pytania trzeciego - jasnym jest, że dostawca wystawi mi na firmę fakturę VAT, więc czy w takim przypadku muszę być również vatowcem?



Z góry bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

ostre przyprawy