Ustalenie wynagrodzenia Prezesa i Vice

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
don

Ustalenie wynagrodzenia Prezesa i Vice

Post autor: don »

Dzien dobry,

Chcialbym sie poradzic bo nie bardzo wiem jak to rozwiazac fair. Prowadzimy ze wspolnikiem mikrofirme e-commerce od kilku lat z roznym skutkiem i zeby cokolwiek czuc ze zarabiamy to zaczelismy sobie wyplacac syboliczne wynagrodzenie typy po 150PLN. Teraz planujemy to zwiekszac co roku zeby kiedys moc z tego moze nawet zyc.

Jestesmy wspolnikami 50/50 i jesli pojawi sie zysk to wiadomo ze dzielimy sie po rowno ale czym innym jest pensja.

Nie chce tu powiedziec ze mnie sie tu nalezy niewiadomo jakie wynagrodzenie ale tez nie wydaje mi sie aby nasze wynagrodzenia powinny byc rowne.

Musze te kwestie ustalic teraz zanim nasze wynagrodzenia zaczana byc wyplacane bo wydaje mi sie ze wspolnik myli wynagrodzenie za prace z podzialem zysku spolki.

1. Ja piastuje stanowisko prezesa a moj wspolnik vice.

2. Ja jestem informatykiem i generalnie ogarniam ten caly bizines intelektualnie i ekonomicznie. (Informatyka, sprzedaz, zaopatrzenie, ksiegowosc itd itp)

3. Moj wspolnik jest raczej wykonawca czynnosci, ktore mu zlece.

Wg mnie prezes zarabia zawsze nieco wiecej (wg mnie okolo 25-30%) niz vice z racji samego stanowiska i odpowiedzialnosci.

Czynnosci jakie wykonuje moj wspolnik mozna kupic na rynku za 20-30PLN za godzine mysle ze moje obowiazki byly by conajmniej dwa razy tyle wycenione.

Cenie mojego wspolnika i tez nie chcialbym go urazic jakas propozycja nie fair bo wiem ze tez ze robi to co ja bym nie chcial robic.

Czy moglibyscie sie wypowiedziec co myslicie o tym?