Serwer dla firmy

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Awatar użytkownika
PrittyWomen
Posty: 123
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:07

Serwer dla firmy

Post autor: PrittyWomen »

Jak nie radzisz sobie z konfiguracją serwera VPS to ten hosting https://www.statnet.pl/hosting , będzie dla Ciebie idealny . Dostajesz wszystko razem z administracją i bardzo prostą obsługą . Na pewno poradzisz sobie z obsługą.
Awatar użytkownika
Zulugula
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:11

Re: Serwer dla firmy

Post autor: Zulugula »

Nie znam tej firmy hostingowej, ale muszę przyznać, że jak zaczęłam rozkręcać swoją działalność, to okazało się, że jest mi potrzebny serwer, komputery, drukarki i ogólnie dopasowany do mojej branży system informatyczny. Brat mi wtedy powiedział, że przyda mi się odpowiednie rozwiązanie z zakresu IT. W końcu chciałam zajmować się sprzedażą, więc niezbędne jest w takiej sytuacji oprogramowanie do kas i cały system zarządzania. Pomogła mi wówczas firma Jantar http://jantar.pl/ . Do tej pory mam w nich świetne wsparcie.
Awatar użytkownika
urbanczyk
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:50

Re: Serwer dla firmy

Post autor: urbanczyk »

W moim przypadku wybór serwerów też nie był łatwy. Sporo czasu musiało minąć, nim udało się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wybór padł na serwery z oferty https://domeny.pl/serwer-dedykowany.html . Rozwiązania mimo, że budżetowe, to sprawdzają się doskonale. Także z czystym sumieniem mogę wam polecić ofertę firmy Domeny.pl
Awatar użytkownika
Dariusz
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:36

Re: Serwer dla firmy

Post autor: Dariusz »

Wybór serwera, domeny i postawienie strony to jedna sprawa, a druga to późniejsza opieka nad nią. Firma ITBC oferuję obsługę informatyczną firm we Wrocławiu. Tworzenie osobnego etatu w firmie jest kosztowne, lepiej zlecić to zewnętrznej firmie, która się w tym specjalizuje.
Awatar użytkownika
Byznesmenka
Posty: 95
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:44

Re: Serwer dla firmy

Post autor: Byznesmenka »

Oprocz serwera, na ktorym bedzie stala zapewne strona internetowa firmy+moze poczta, na pewno przyda sie Wam kontroler WLAN (a kto wie, moze i nie jeden??). A jest z czego wybierac na rynku. Chyba nikt nie przebije jednak oferty CISCO - zobaczcie sami: https://sklep.comel-it.com/kontrolery-wlan_775 Dzieki temu bedziecie w stanie kontrolowac ruch wewnetrzny, stworzycie sobie siec firmowa, ale i takze bedziecie w stanie ograniczac ruch (ataki) z zewnatrz.
Awatar użytkownika
Pomko
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2019, 11:41

Re: Serwer dla firmy

Post autor: Pomko »

Jedną z trudniejszych i bardziej probelamtycznych rzeczy jaka może się zdarzyć jest odzyskiwanie danych z dysków Stanięcie przed taką koniecznością okaże się nie tylko stresujące, ale i problematyczne dla całej firmy i w konsekwencji też kosztowne. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie danych.
Awatar użytkownika
molkus
Posty: 12
Rejestracja: 08 sie 2019, 20:59

Re: Serwer dla firmy

Post autor: molkus »

W mojej firmy zarówno za wybór odpowiedniego serwera jak i jego konfigurację była odpowiedzialna firma SetIT https://www.setit.pl . Szukałem kogoś z okolic Warszawy, a ze względu na opinie padło właśnie na nich. Bardzo dobra komunikacja i współpraca z ich strony. Wszystko zainstalowane tak jak ustalaliśmy.
Awatar użytkownika
Gabrie
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:18

Re: Serwer dla firmy

Post autor: Gabrie »

Ja z kolei mam dylemat z wyborem firmy do niszczenia danych. Jesteście w stanie coś polecić? Co byście powiedzieli np. na https://www.ontrack.com/pl-pl/niszczenie-danych/ ?
... trzeba ufać własnym przeczuciom, nawet jeśli człowiek nie wie, skąd się one biorą".
Awatar użytkownika
Zbyszek92
Posty: 619
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:46

Re: Serwer dla firmy

Post autor: Zbyszek92 »

U mnie w firmie korzystamy z takiego dysku wirtualnego https://fordata.pl/. Zdecydowalem się na to odkąd utracilem czesc danych ze swojego fizycznego.
śeciak

Re: Serwer dla firmy

Post autor: śeciak »

O własny biznes trzeba dbać. Mam na myśli usprawnianie funkcjonowania twojej firmy. Jeśli potrzebujesz bezpiecznej platformy do zarządzania nią online to śmiało mogę polecić Ci Firmao CRM. U nas w firmie świetnie się sprawdza, ponieważ jest indywidualnie dopasowywany do naszych potrzeb. Możesz zarządzać firmą z każdego miejsca na świecie, a teraz dodatkowo mają ofertę w której przez 14 dni możesz testować oprogramowanie za darmo! http://firmao.pl/ds
Awatar użytkownika
general
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:02

Re: Serwer dla firmy

Post autor: general »

Dobrze, że wspominacie o takich udogodnieniach dla firm jak własne serwery czy oprogramowania. Nawet prowadząc własną działalność typu gabinet lekarski warto na takie rozwiązania stawiać. Na pewno bardzo przydatny jest program do rejestracji pacjentów
ODPOWIEDZ