Jaka szkoła dla dziecka?

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Awatar użytkownika
Marko33
Posty: 164
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:28

Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Marko33 »

Zastanawiam się nad tym, w jakim kierunku dzisiaj warto pójść w kontekście wyboru szkoły dla dziecka. Słyszałem, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się takie placówki jak https://szkolaeuropejska.pl/ Korzystając z nich, będziecie w stanie o wiele lepiej przygotować dziecko do życia w zglobalizowanym świecie.
Awatar użytkownika
Dariusz
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:36

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Dariusz »

Najlepiej prywatna, jeśli kogoś stać. W Warszawie jest dobra szkoła, konkretnie Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Jeżeli jesteście z tych stron to zapoznajcie się z ich ofertą. W takich szkołach bardziej indywidualnie podchodzi się do dzieci, klasy są mniej liczne i dużo fajnych zajęć jest, takich dodatkowych.
terdan
Posty: 181
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:06

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: terdan »

Szkoła oprócz dobrego poziomu nauczania powinna być również bezpieczna. Ważna jest też droga do szkoły i ze szkoły do domu, zwłaszcza kiedy dzieci same już chodzą. Każdy rodzic chce wiedzieć gdzie jest dziecko w danym momencie, czy już do domu wróciło kiedy my jesteśmy w pracy.
Awatar użytkownika
gromna
Posty: 166
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:00

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: gromna »

Ja również jestem bardziej przekonana do szkół prywatywnych. Uważam że poziom tam jest zdecydowanie lepszy i bardzo mocno nastawieni są na indywidualne nauczanie niżeli szkoły publiczne. Nawet nie ma większego problemu z dostępnością książek co kiedyś było nie lada wyzwaniem. Większość z nich można zamówić na https://www.taniaksiazka.pl/oxford-matu ... 44155.html
Awatar użytkownika
Nituka
Posty: 37
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:32

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Nituka »

Jeżeli rodziców stać to moim zdaniem najlepiej wybrać prywatną placówkę. W Warszawie na Mokotowie jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha. Jeśli jesteście z tych stron to polecam zapoznać się z ofertą tej szkoły. Kładą tam duży nacisk na język angielski. Klasy są małoliczne, co też pozytywnie wpływa na szybkość uczenia się dzieci.
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Szefowa »

Jeśli chodzi o szkołę dodatkową, to polecam zapisać dziecko do jakieś dobra szkoły języków obcych, np ProfiLingua. Jak widać na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... atkujacych są w niej organizowane między innymi profesjonalne kursy angielskiego dla początkujących, również dla dzieci ;) Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Sollero
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:07

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Sollero »

Ja jeszcze nie wiem, ale córka jest w przedszkolu więc ten wybór będzie mnie czekać w niedalekiej przyszłości. Nastawiam się na Te Vizje. Znajduje się ona w mojej dzielnicy (Wawer) i dużo już dobrego o niej słyszałam, także teraz jeżeli chodzi o naukę online. Myślę, że prywatna szkoła to dobry wybór.
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 105
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:27

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Mikka »

Każda szkoła ma swoje indywidualne zasady na których działa. Warto dokładnie przeanalizować poszczególne oferty szkół i dobrze się nad nimi zastanowić. Poczytajcie sobie artykuł https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... bor-szkoly z którego poznacie wskazówki na co zwrócić uwagę etc.
Awatar użytkownika
fanlechbiznes
Posty: 219
Rejestracja: 26 lip 2019, 17:28

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: fanlechbiznes »

Nituka pisze: ↑16 kwie 2020, 22:32 Jeżeli rodziców stać to moim zdaniem najlepiej wybrać prywatną placówkę. W Warszawie na Mokotowie jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha. Jeśli jesteście z tych stron to polecam zapoznać się z ofertą tej szkoły. Kładą tam duży nacisk na język angielski. Klasy są małoliczne, co też pozytywnie wpływa na szybkość uczenia się dzieci.
Ja również Szkołę Podstawową Nr 49 przy ulicy Bacha, świetna kadra pedagogiczna oraz uczniowie którzy tworzą największą wartość tej szkoły. Warto posłać tam dziecko, będzie czuło się tam dobrze, to dobra decyzja która z pewnością zaważy na jego dalszej edukacji.
Awatar użytkownika
Sasia
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2020, 23:36

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Sasia »

Ja jestem nauczycielką i mamą jednocześnie, więc znam to zagadnienie od dwóch stron, że tak to nazwę. Nie jest to łatwy wybór, trzeba wziąć pod uwagę masę aspektów, takich oczywistych jak lokalizacja, jak i mniej widocznych na pierwszy rzut oka, czyli poziom kształcenia, program, rodzaje klas, rozmiary klas i tak można wymieniać. Polecam zajrzeć na nauczyciel blog, tam można ten temat zgłębić jeszcze bardziej :)
Awatar użytkownika
eleanore25
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2020, 9:06
Lokalizacja: Mariew

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: eleanore25 »

Wybór szkoły jest trudny szczególnie jeśli dziecko jest małe, bo nie ma jeszcze pomysłu na siebie.
martuś

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: martuś »

Ja wybrałam dla swojego dziecka szkołę która będzie dla niego najlepsza. To jest technikum informatyczne , nawet zamówiłam dla niego podręczniki do nauki . Znalazłam je w tej księgarni tutaj https://www.taniaksiazka.pl/podreczniki ... _1798.html . Szybka dostawa i rzetelny sprzedawca.
tłokjest

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: tłokjest »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to szkoła którą warto się zainteresować się już teraz, ilość miejsc jest jak wszędzie ograniczona. Placówka ma świetne wyniki a uczniowie osiągają tam nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce ale i chodzą tam z przyjemnością. To zasługa nauczycieli oraz oczywiście atmosfery jaka tam panuje, sprzyja nauce oraz przyjaźni.
płenta0

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: płenta0 »

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie to dobry wybór jeśli chodzi o szkołę średnią. Szkoła bardzo dobrze przygotuje do matury oraz do studiów, których wybór jest kluczowy w ostatniej klasie LO. Duży nacisk kładzie się tam na naukę z elementami dwujęzycznymi, to najlepsza metoda nauki języka.
weruś

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: weruś »

Warto też przeczytać sobie artykuł https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... o-reformie odnośnie współczesnych zmian w edukacji. Dlaczego zostały wprowadzone zmiany i jaki mają one cel?
władcanauki

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: władcanauki »

tłokjest pisze: ↑10 paź 2020, 9:16 Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to szkoła którą warto się zainteresować się już teraz, ilość miejsc jest jak wszędzie ograniczona. Placówka ma świetne wyniki a uczniowie osiągają tam nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce ale i chodzą tam z przyjemnością. To zasługa nauczycieli oraz oczywiście atmosfery jaka tam panuje, sprzyja nauce oraz przyjaźni.
z

Zgadzam się, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to szkoła o której warto pomyśleć jeśli mieszkamy w Warszawie lub okolicy. Zarówno atmosfera jak i poziom nauczania jest tam więcej niż zadowalający, uczniowie odnajdują się bez problemu a to jest bardzo ważne w nauce oraz relacjach z innymi. To szkoła z prawdziwego zdarzenia, będzie to dużo łatwiejszy wstęp do kolejnych etapów nauki.
aguśka

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: aguśka »

My właśnie rozważamy szkołę prywatną dla syna. Idzie niedługo do Liceum i namawiamy go na prywatne LO Te Vizja w Gdańsku. Młody jest ambitny i widzimy, że chce się uczyć. Dlatego chcielibyśmy zapewnić mu jak najlepszy start w przyszłość a Te Vizja ma świetny program nauczania.
Maciejówka

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Maciejówka »

Gdyby ktoś z Was szukał dobrej podstawówki na Moktowie to moim zdaniem godna polecenia jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. Swietnie teraz radzą sobie ze zdalnym nauczaniem.
zagłębić

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: zagłębić »

Och, dobrze jest mieć własnego nauczyciela matematyki! Od zawsze interesowałem się tą nauką i nawet lubię obliczanie formuł, różnych równań, ale szczerze - nie zawsze się to udaje. Najwyraźniej mojego umysłu nie wystarcza do rozwiązywania zadań o wysokim stopniu złożoności. I chcę zagłębić się w to wszystko głębiej, ponieważ w przyszłości (w specjalności, którą chcę), to wszystko się przyda. Dlatego jestem niesamowicie szczęśliwy, że ​​znalazłem fajnego korepetytora https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka/ , który pracuje ze mną trzy razy w tygodniu i bardzo sensownie wszystko wyjaśnia.
szkoła

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: szkoła »

Nowoczesna szkoła oczywiście, gdzie dydaktyka i nauczanie jest na wysokim poziomie, a rozwoj jest wieloaspektowy. literaturoznawstwo czasopimo się tutaj poleca https://journals.umcs.pl/en
Awatar użytkownika
remigiuszsikora
Posty: 55
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:23

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: remigiuszsikora »

Prywatne szkoły podstawowe są bardzo różne. Akurat w mojej ocenie najważniejsze jest to, aby profil danej szkoły był jak najbardziej dobrany do konkretnej specyfiki konkretnego ucznia. To dość proste założenie, ale trzeba sobie spojrzeć prawdzie w oczy - nie każda prywatna szkoła podstawowa jest w stanie coś takiego osiągnąć. Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na detale.
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 221
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Gretta »

Zastanawialiście się nad prywatną? Ja w sumie nie brałam nawet takiej pod uwagę, ale nasunęła mi się Te Vizja, akurat bardzo blisko tu mamy, jest ich szkoła na Ochocie. Przekonałam się do niej i polecam też brać takie szkoły pod uwagę bo są świetne, dają mega dużo opcji dzieciom.
Śnieżka

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Śnieżka »

O ile szkoła podstawowa zazwyczaj wybierana jest najbliżej domu czy pracy rodziców i decydują o tym dorośli, o tyle ze szkołą średnią jest już zupełnie inaczej. Tą decyzję dziecko powinno podjąć samodzielnie lub po konsultacjach z rodzicami. Wybór nie jest prosty i często może stwarzać problemy. Na stronie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs znajdziecie listę szkół objętych programem Horyzonty.
Awatar użytkownika
Papuszka
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:24

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Papuszka »

Może prywatna, co wy na to? Zobaczcie sobie jak prezentuje się oferta takich szkół, ja wybrałam Te Vizje Okopowa dla mojego dziecka i lepiej się wybrać nie dało. Angielski, matematyka, pełno zajęć dodatkowych, w tym z programowania, a za takie rzeczy normalnie to musiałabym płacić i szukać czegoś dodatkowego, a tak to mam w pakiecie.
Anuśka11

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Anuśka11 »

Zastanawiam się nad kursem cc+ dla dzieci. Czy taki kurs będzie dobrym pomysłem? W Internecie znalazłam InstaKółko. Jest to całoroczny kurs online z programowania dla dzieci. Więcej informacji na temat tego kursu można znaleźć na stronie https://instakolko.pl/programowanie-cpp-dla-dzieci/
Kaśka

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Kaśka »

A macie już zakupione całe wyprawki dla dziecka? Patrzę na to wszystko i sporo tego. A 1 września już na dniach. Co ciekawego kupiłyście? Dziś do mnie dotarł plecak Coocazoo dla córki. Nawet się nie spodziewałam, ze tak fajnie wypadnie. Wzór fajny, chociaż przez nas wybrany. Fajne są te elementy które można wymieniać. Do tego całkiem przemyślana konstrukcja pasków do noszenia i ich regulacja. Same zobaczcie jak to jest rozwiązanie. Zupełnie inaczej niż w innych plecakach.
Awatar użytkownika
Zbyszek92
Posty: 619
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:46

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Zbyszek92 »

Fundusze dla edukacji dziś, gdy wiele szkół cierpi na niedobory finansowe, są szczególnie ważne. Odpowiedzią na te palące potrzeby współczesnej szkoły jest działalność prowadzona przez różnorodne organizacje i fundacje, w tym między innymi oferowane przez nie granty na projekty edukacyjne. Między innymi przez https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja.
Awatar użytkownika
Precela
Posty: 33
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:31

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Precela »

Porównujcie i czytajcie opinie - to powinno zdać egzamin. Ja tak robiłam i znalazłam bardzo dobra szkołę, prywatną i o taką mi chodziło. Jak jesteście z Warszawy to zobaczcie sobie dokładną ofertę z Te Vizji, tu między innymi jest dużo zajęć matematyki i też języków.
dorka4

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: dorka4 »

A słyszeliście już o programie stypendialnym Horyzonty? Jeśli nie, to myślę, że na spokojnie warto sobie zerknąć tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji na ten temat. Warto korzystać z takiej pomocny. Trzeba bowiem wyrównywać różnice w dostępie do edukacji dzieci.
aleksandra.berbec

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: aleksandra.berbec »

Poleci ktoś dobrą szkołę do nauki windsurfingu? Mam zamiar zapisać swoje dzieci na lekcje windsurfingu i poszukuję sprawdzonej szkoły najlepiej na półwyspie helskim.
ODPOWIEDZ