Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Awatar użytkownika
Adrian-93
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2020, 8:26

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: Adrian-93 »

Cześć. Od jakiegoś czasu zauważyłem spory wzrost opłat za prąd w mojej firmie. Nie bardzo wiem, jaki jest tego powód. Myślicie, że zmiana taryfy albo dostawcy pomoże? Byłbym wdzięczny za rady w tym zakresie.
Awatar użytkownika
zaira1977
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2020, 17:59

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: zaira1977 »

Miałam podobny problem. Bardzo pomogli mi wtedy doradcy z elektrum.com.pl. Znaleźli najkorzystniejszą ofertę dla mojej firmy, dzięki czemu mam teraz o wiele niższe rachunki. Zajęli się też wszystkimi formalnościami, także polecam się do nich zgłosić.
Awatar użytkownika
Neya
Posty: 444
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:22

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: Neya »

Może warto zainwestować w urządzenia energooszczędne i jeszcze sprawdzić, gdzie tego prądu ucieka najwięcej?
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: Szefowa »

A czy kojarzycie może taką firmę jak Respect Energy? Sądzę, że może Wam ona pomóc w obniżeniu takich właśnie rachunków za prąd. Jest to dostawca prądu, który dostarcza energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych , takich jak fotowoltaika, elektrownie wiatrowe, wodne czy biogazowe ;) Jestem przekonana, że będziecie zadowoleni ze współpracy ;)
łapka

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: łapka »

Moim zdaniem najlepszy sposobem zmniejszenia rachunków za prąd będzie zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. Chociażby w tym artykule https://www.eostroleka.pl/instalacje-fo ... 86412.html znajdziesz wiele informacji na ten temat. Rozwiązanie to coraz więcej zyskuje na popularności co można zauważyć niemalże na każdym kroku. Paneli słonecznych zaczyna być wszędzie pełno.
mośka

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: mośka »

Dokładnie, zgadzam się z wypowiedzią powyżej. Naprawdę warto zainteresować się tematem paneli zwłaszcza, że artykułów na ten temat nie brakuje. Ja znalazłam ten https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca i dowiedziałam się z niego wielu wartościowych informacji. To rozwiązanie zdecydowanie pomoże nam oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną.
MichałPL

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: MichałPL »

Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam także usługi firmy https://www.et-energoaudyt.com/audyty-p ... ergetyczne. Zajmują się wykonywaniem profesjonalnych audytów energetycznych, dzięki którym otrzymacie niezbędne informacje dotyczące zużycia energii w budynku. Posiadają w tym zakresie szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie.
sówka

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: sówka »

Prosta sprawa - fotowoltaika. Polecam sprawdzić sobie, jak zmienią się rachunki za prąd, gdy zdecydujemy się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Podpowiem, że mocno się zmniejszą, a o szczegółach polecam sobie poczytać na blogu https://pgmpv.pl/artykuly/jakie-rachunk ... ltaicznej/.
Jarek40

Re: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Post autor: Jarek40 »

Możesz także skontaktować się z przedstawicielem firmy IT-Energy z Poznania. Świadczą kompleksowe usługi w zakresie doradztwa elektroenergetycznego, audytów efektywności energetycznej oraz kompensacji mocy biernej. Posiadają szeroką wiedzę, wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w branży. Sądzę, że będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i dobrać najkorzystniejsze rozwiązania, dzięki którym uda Ci się znacznie zmniejszyć rachunki.
ODPOWIEDZ