Finanse i księgowość w firmie

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Awatar użytkownika
Ludmiła
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:49

Finanse i księgowość w firmie

Post autor: Ludmiła »

Zatrudniacie w swoich firmach kogoś, kto zajmuje się księgowością? Czy współpracujecie z biurami rachunkowymi? Ja właśnie zastanawiam się nad skorzystaniem z usług biura panex.com.pl. Znacie tamtejszych specjalistów?
Awatar użytkownika
Nela
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2020, 1:00

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: Nela »

Znam ekipę z panex.com.pl. Zajmują się rachunkowością w mojej firmie już drugi rok i od tego czasu mam zawsze porządek ze wszystkimi umowami czy płatnościami. Serdecznie polecam i zachęcam do skorzystania z ich usług.
Awatar użytkownika
mmka992
Posty: 225
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:09

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: mmka992 »

Również polecam
Awatar użytkownika
monka
Posty: 395
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:06

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: monka »

Może sprobuję
Awatar użytkownika
ewelka9211
Posty: 115
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:58

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: ewelka9211 »

Uwierzcie mi, że prowadząc własną firmę, bardzo ciężko monitoruje się jej finanse, jeśli korzysta się z klasycznych rozwiązań. Mnie to nie wystarczało, dlatego zaczęłam szukać i trafiłam na https://eanaliza.pl/ . Na stronie znajdziecie nowoczesny system do monitoringu finansów. Twórcy obiecują, że jest to najnowocześniejsze narzędzie w Polsce. Działa bardzo prosto. Cały schemat opisany jest na stronie, więc możecie sprawdzić.
Awatar użytkownika
stay
Posty: 77
Rejestracja: 25 kwie 2019, 12:29

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: stay »

Ja jestem zdania, że finanse są najważniejsze w firmie pod tym względem, że zabezpieczają nie tylko właścicieli, ale i pracowników. Dlatego wydaje mi się, że warto poświęcić trochę więcej czasu na plan oszczędnościowy , tak, żeby fundusze płynnie przepływały przez przedsiębiorstwo, powiększały się w dniach zysku, zmniejszały, jeśli jest kryzys.
Awatar użytkownika
bartoszN
Posty: 213
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:01

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: bartoszN »

Nie wyobrażam sobie zająć się samodzielnie finansami i księgowością w firmie. To kwestie które trzeba na bieżąco kontrolować, prowadzić księgi, sprawozdania. Mamy od tego specjalistów na rynku i z takimi warto podjąć stałą współpracę https://www.blogfinance24.pl/finanse/fi ... -zakresie/ . Na pewno takiej decyzji się nie pożałuje.
bogaczów

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: bogaczów »

Opiekę i zarządzanie finansami można powierzyć programowi do księgowości online https://www.firmino.pl/ksiegowosc-online/, który pomoże Ci rozliczyć podatki, ZUS oraz automatycznie naliczy i zaksięguje odpisy amortyzacyjne.
adiś

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: adiś »

Można mieć najlepszego księgowego, ale jeśli sami nie zadbamy o nasze finanse, to nie ma co liczyć na powodzenie. Często przedsiębiorcy kupują różne rzeczy za gotówkę. Jest to ogromny błąd, zwłaszcza jeśli nie wiedzą, kiedy muszą zastosować split payment. Przepisy o podzielonej płatności obowiązują od zeszłego roku, ale nie każdy pamięta o ich istnieniu. Jest to ogromny błąd.
terdan
Posty: 181
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:06

Re: Finanse i księgowość w firmie

Post autor: terdan »

Finanse muszą się zgadzać. Dlatego niezmiernie ważna jest znajomość przepisów dotyczących między innymi rozliczania podatków, jak wysłać jpk do urzędu skarbowego przez internet , żeby dane się wszystkie zgadzały. Dobrze, że w internecie jest dużo informacji na ten temat.
ODPOWIEDZ