Emerytura

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
ema

Emerytura

Post autor: ema »

Planujecie jakieś dodatkowe oszczędzanie na emeryturę?
tymek

Re: Emerytura

Post autor: tymek »

chyba na razie wystarczy mi to co odłożę w ppk, będzie tego sporo bo zadeklarowałem nawet więcej niż wymagany procent bo wiem że ta kasa w przyszłości o wiele bardziej mi się przyda niż teraz
Bożena

Re: Emerytura

Post autor: Bożena »

też jestem w PPK, większość u mnie w pracy przystąpiła. Na emeryturze każdy dodatkowy grosz się przyda. Tym bardziej, że tego odkładania praktycznie się nie odczuwa, a do tego jest wsparcie pracodawcy i państwa.
aliś

Re: Emerytura

Post autor: aliś »

A tutaj https://www.kancelaria-gdynia.eu/emeryt ... rskie.html już zaglądaliście? Można tam sobie poczytać na temat emerytur marynarskich. Ta kancelaria ma bowiem kompleksowy zakres usług. Doradzają, sporządzają opinie prawne. Myślę, że warto zapoznać się z ich usługami. Nie wielu prawników specjalizuje się bowiem w tego typu dziedzinie. Właśnie dlatego warto sobie na nich zapisać namiar. Być może się przyda.

tynk dekoracyjny na kominek
Awatar użytkownika
Szefowa
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:05

Re: Emerytura

Post autor: Szefowa »

Mi się wydaje, że oszczędzanie na emeryturę warto rozpocząć jak najwcześniej. Lata zlecą, nawet się nie obejrzymy kiedy, ceny idą w górę, a na emeryturze też będziemy chcieli godnie żyć.
żabka

Re: Emerytura

Post autor: żabka »

Myślę, że warto rozważyć prywatny fundusz emerytalny. Nie wiadomo jak będzie wyglądała nasza emerytura, już teraz możemy sobie wyobrazić, że nie będzie zbyt wysoka. Dlatego ja założyłam sobie fundusz emerytalny. Szukam też innego sposobu na zabezpieczenie siebie i swojej rodziny.
kaniksą

Re: Emerytura

Post autor: kaniksą »

Wejdź w tego linka aby dowiedzieć się więcej
https://presscontent.pl/
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:14

Re: Emerytura

Post autor: Fiona »

Dokładnie, nie wiadomo, jak będzie nasza emerytura wyglądała, dlatego warto pomyśleć już teraz o przyszłości. Wydaje mi się, że fajnym pomysłem mogą być Pracownicze Plany Kapitałowe. Sporo informacji jest tutaj https://www.fox360.net/pl/firma/pracown ... dziec.html . To fajne zabezpieczenie przyszłości, bo pieniądze te nigdy nie przepadną. Zostają na naszym „koncie” i mogą je jeszcze dziedziczyć nasi najbliżsi.
eliśka

Re: Emerytura

Post autor: eliśka »

Ja robię wszystko żeby moja emerytura była wyższa, pozostałam nawet w programie ppk bo wyczytałam tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ ile było można zarobić na tym w ciągu roku
ODPOWIEDZ