Biznes w Polsce czy za granicą

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Awatar użytkownika
rafaello
Posty: 93
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:03

Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: rafaello »

Witam.
Jeśli firma za granicą, to gdzie? czy jest to opłacalne dla jednoosobowej działalności gospodarczej? Bo tak się zastanawiam nad otwarciem firmy w Anglii i słyszałem już wiele opinii. Znalazłam firmę która zajmuje się rejestracją firmy i księgowością https://www.taxangels.pl/ więc mam do Was pytanie, czy korzystaliście z ich usług.
Awatar użytkownika
nina
Posty: 254
Rejestracja: 14 maja 2019, 0:04

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: nina »

Fakt! Koszty prowadzenia działalność w UK są znacznie niższe. Poza tym tam można skupić się na robieniu biznesu, a nie analizie przepisów. Tam jest wszystko znacznie prostsze i bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. W rejestracji firmy oraz prowadzeniu księgowości pomaga Fair Accountancy. Tutaj http://www.fairaccountancy.co.uk macie namiar na to biuro.
Awatar użytkownika
kermit
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:16

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: kermit »

Jeśli prowadzisz swój biznes bez wątpienia warto zainwestować w narzędzia, które pozytywnie wpłyną na jego funkcjonowanie. Jednym z tych, które z pewnością warto sobie przemyśleć będzie oprogramowanie. Z takim rozwiązaniem można spotkać się w przychodniach lekarskich, zwłaszcza tych prywatnych. Takie oprogramowanie medyczne dla przychodni daje wiele możliwości usprawnienia codziennej pracy. Program działa w chmurze przez co dostęp do niego możliwy jest z każdego komputera, co również jest ogromnym atutem.
Awatar użytkownika
bookmajster
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:26

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: bookmajster »

Jeśli masz możliwosci to za granicą jednocześnie mieszkając w Polsce. Wyższe zarobki i nizsze koszty zycia.
______________________________
https://www.aptusshop.pl/tworzenie-skle ... rnetowych/
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 157
Rejestracja: 23 wrz 2019, 5:44

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: pukla123 »

Ja polecam założyć firmę w niemczech. A gdybyś miał pytania odnośnie księgowość w Niemczech to warto tutaj zajrzeć www.sprzedawajwniemczech.pl Tam uzyskasz cenne porady i informacje z branży. Oni są bardzo pomocni.
Awatar użytkownika
Juszczak
Posty: 205
Rejestracja: 14 mar 2019, 11:40

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: Juszczak »

Myślę ,że w Polsce - szczególnie że rolnictwo to obecnie bardzo opłacalny biznes, wiele osób decyduje się teraz na świadome zakupy produktów regionalnych - mięsa, jaj czy mleka. Trzeba pomyśleć jednak o wielu aspektach jeśli decydujemy się na hodowlę bydła. Na przykład o dodatkach paszowych ,dzięki ktorym zapobiegniemy ewentualnym zatruciom pokarmowym zwierząt i biegunkom, spowodowanych np mykotoksynami w paszy. Trzeba nam właśnie wiedzieć, że istnieją takie grzyby i niestety nietrudno o dostanie się ich do żywności . Wpływa to nie tylko na zdrowie zwierząt ale i na nas spożywając mięso czy pijąc mleko od krowy. Akurat Vetsorb ma w swojej ofercie takie produkty w dobrych cenach
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 122
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:37

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: kozi44 »

Juszczak pisze: ↑16 lut 2020, 13:09 Myślę ,że w Polsce - szczególnie że rolnictwo to obecnie bardzo opłacalny biznes, wiele osób decyduje się teraz na świadome zakupy produktów regionalnych - mięsa, jaj czy mleka. Trzeba pomyśleć jednak o wielu aspektach jeśli decydujemy się na hodowlę bydła. Na przykład o dodatkach paszowych ,dzięki ktorym zapobiegniemy ewentualnym zatruciom pokarmowym zwierząt i biegunkom, spowodowanych np mykotoksynami w paszy. Trzeba nam właśnie wiedzieć, że istnieją takie grzyby i niestety nietrudno o dostanie się ich do żywności . Wpływa to nie tylko na zdrowie zwierząt ale i na nas spożywając mięso czy pijąc mleko od krowy. Akurat Vetsorb ma w swojej ofercie takie produkty w dobrych cenach
warto wspomnieć o echnologiach w rolnictwie i Funduszu Venture Capital https://agritechhub.pl Ich zainteresowania to nowoczesne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla sektora rolno-spożywczego, tak by zmaksymalizować prace polowe przy zmniejszeniu kosztów i ograniczeniu kontaktu rolników ze środkami ochrony roślin. Jak masz jakiś pomysł na takie innowacyjne rozwiązania to koniecznie skontaktuj się z nimi
Awatar użytkownika
Rakic
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2020, 1:51

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: Rakic »

Zależy jaka branża
Awatar użytkownika
rudolf
Posty: 322
Rejestracja: 05 lis 2019, 21:00

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: rudolf »

Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego w jakiej branży chcemy działać, gdyż niektóre pozwalają nam pracować za granicą natomiast inne niekoniecznie. Ja mam własny sklepi internetowy z płatnościami online Cashbill i na dobrą sprawę mogę pracować gdzie chcę. Jednak liczy się czas wysyłki towaru, składowanie itp, czyli logistycznie jestem przywiązany do Polski.
Awatar użytkownika
qermina
Posty: 165
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:41

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: qermina »

Niem wiem gdzie bardziej opłaca się prowadzić biznes. Wiem jednak, że za granicę zdecydowanie bardziej opłaca się wyjechać do pracy. Obecnie na przykład w Niemczech coraz większą popularnością cieszy się zajęcie opiekunki dla osób starszych. Ponieważ jest tam ogromne zapotrzebowanie na takie osoby praca ta jest bardzo przez Niemców ceniona. Ja tutaj https://bravecare.pl/bezpieczna-praca/ znalazłam wiele cennych wiadomości w tym temacie.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 29
Rejestracja: 09 wrz 2019, 7:28

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: Nightmare »

Według mnie w Polsce taki biznes jak najbardziej może się udać, choć trzeba pamiętać o bardzo wielu ważnych kwestiach. Dość ważne w przypadku wielu firm jest zakupienie odpowiedniego wyposażenia, za którym warto jest się rozejrzeć choćby na stronie https://industryart.wordpress.com/2018/ ... -czy-nowy/. ;)
Awatar użytkownika
nina
Posty: 254
Rejestracja: 14 maja 2019, 0:04

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: nina »

Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na na prowadzenie biznesu w Polsce czy za granicą, to tutaj https://hamilton.com.pl/ warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem namiar na akredytowane laboratorium, które wykonuje różne badania. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie. Znajdziecie tam również wiele przydatnych i praktycznych informacji.
ginamó

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: ginamó »

Nasz biznes w Polsce był związany z produkcją mleka. Rozsądne okazało się zawiązanie współpracy z TOMLAB https://www.tomlab.pl/oferta/ specjalizującymi się we wspieraniu takiej produkcji. Dodatkowo zaopatrzyli nas w sole mineralne serii SALIMIX RIC2 do produkcji ricotty, białego sera, sera fermentowanego i serka do smarowania. To właśnie tym sposobem mogliśmy mocno rozszerzyć naszą działalność a przecież o to chodziło!
Awatar użytkownika
bartoszN
Posty: 212
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:01

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: bartoszN »

Czasami opłaca się bardziej wyjechać do pracy za granicę niż prowadzić własny biznes w kraju. Mam znajomą która zawiesiła działalność i na kilka miesięcy wyjechała do Niemiec pracować jako opiekunka. Skorzystała z oferty https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ i z ich pomocą znalazła pracę. Oni zajmują się kompleksowo takim wyjazdem, pomagają wybrać spośród ogłoszeń takie które odpowiada doświadczeniu osoby. Taki wyjazd to też duża szansa na podszkolenie języka, zdobycie dodatkowych kwalifikacji i przede wszystkim - wysokie zarobki.
Fijal14

Re: Biznes w Polsce czy za granicą

Post autor: Fijal14 »

Czytałem sporo o założeniu spółki za granicą. Człowiek na początku się boi, ale to nic specjalnie trudnego. Wszędzie już siedzą firmy wyspecjalizowane w doradztwie, które nawet księgowość prowadzą, albo zajmują się dofinansowaniem na miejscu. Nie ma również problemu, żeby kontynuować obsługę klientów z Polski. Wszystko można zrobić. Widziałem wiele sklepów, które sprzedają w kraju, a mają siedziby za granicą, lepsze ceny i niższe podatki. Jak chcesz profesjonalnie podejść do tematu to moim zdaniem spójrz na https://www.facebook.com/ MalyZusiPodatki/
ODPOWIEDZ