Akustyka środowiska

Wszystko o Twoim biznesie. Strategie, zyski, finanse, zakładanie i rozwój firmy.
Awatar użytkownika
mmka992
Posty: 225
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:09

Akustyka środowiska

Post autor: mmka992 »

Korzystaliście kiedykolwiek może z takiej opcji, jak badanie hałasu ? Wiem, że czymś takim zajmuje się akustyka środowiskowa i jest wiele firm, które coś takiego oferują. Zazwyczaj są to firmy, które zajmują się ochroną środowiska.
Awatar użytkownika
majka
Posty: 225
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:45

Re: Akustyka środowiska

Post autor: majka »

Tematem akustyki zainteresowałam się kilka lat temu, lecz ja raczej stawiam na akustykę w pomieszczeniu. Jeśli komuś zależy na dobrej akustyce w pokoju, to można zainstalować panele w pomieszczeniach, które dodatkowo wyciszą hałasy. Takie panele dostępne są tutaj https://www.mega-acoustic.pl/oferta/pan ... styczne-2/. Dzięki panelom można stworzyć miejsce idealne do np. wypoczynku.
Awatar użytkownika
rywal
Posty: 60
Rejestracja: 05 sty 2020, 22:45

Re: Akustyka środowiska

Post autor: rywal »

mmka992 pisze: ↑13 wrz 2019, 20:52 Korzystaliście kiedykolwiek może z takiej opcji, jak badanie hałasu ? Wiem, że czymś takim zajmuje się akustyka środowiskowa i jest wiele firm, które coś takiego oferują. Zazwyczaj są to firmy, które zajmują się ochroną środowiska.

Tak i to nawet wielokrotnie ;) Moja firma zajmuje się budownictwem drogowym. Zajmujemy się kompleksowo całą inwestycją. W przypadku takiej budowy niezbędne jest wypełnienie karty informacyjnej przedsięwzięcia. Należy w niej zamieścić dokumenty przedstawiające wpływ danej inwestycji na środowisko. Zawsze takie ekspertyzy środowiskowe zlecamy firmie http://eko-bydgoszcz.pl/karta-informacyjna/. Dodatkowo przy budowie dróg należy wykonać pomiary akustyczne i w razie potrzeby odpowiednio zadziałać, jeśli wynik wyjdzie zbyt duży.
Otóż

Re: Akustyka środowiska

Post autor: Otóż »

Mogę wam polecić naprawdę świetną firmę, która zajmuje się ekologią: https://www.ekomeritum.pl. Zrealizujecie u nich szkolenia, pomiary, czy też badania, związane z różnorakimi elementami. Polecam jak najbardziej, ponieważ realizują pozwolenia na gospodarowanie odpadami, czy ściekami.
wejń

Re: Akustyka środowiska

Post autor: wejń »

Tak, musieliśmy zrobić dokładnie takie badanie i nie tylko. Wszystkimi badaniami środowiskowymi zajęła się u nas firma SBB Laboratorium Badań i Ekspertyz https://laboratorium-sbb.pl/oferta/ w Katowicach. Wszystkie wymagania wykonali profesjonalnie i w dobrej cenie. To kompetentni fachowcy, znający się na tym, co robią, oprócz badań ogólnych, wykonali także badania na stanowiskach pracy.
żmłl

Re: Akustyka środowiska

Post autor: żmłl »

Oczywiście, badania hałasu to standard. My korzystaliśmy w tym celu z usług Zakładu Badań Środowiskowych Andrzej Kropiwiec http://www.zbs-lab.pl/oferta/pomiary-halasu/ z Warszawy. Ten zakład kompleksowo i profesjonalnie podszedł do wykonania badań. To kompetentni i doświadczeni fachowcy, którzy znają się na tym, co robią. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług. Są to specjaliści godni polecenia, ceny mają atrakcyjne.
ODPOWIEDZ